» Poradna » Počítačové sítě

Veřejná IP pro MC server

Zdravím, mám MC server přes CraftBukkit ale nemám veřejnou IP takže se na něj nepřipojí nikdo jiný než já. Existuje nějaký software který vytvoří něco jako virtuální veřejnou IP? Nebo šlo by to nějak přes VPN?

Odpovědi na otázku

Jde, jak presne zalezi na tom jestli si za to ochoten platit a jak moc dlouhodobe reseni to ma byt. A jak si zjistil ze nemas verejnou ip? (nezpochybnuji to, jen se vzhledem k formulaci dotazu chci ujistit)

Za predprokladu ze to ma byt relativne kratkodobbe a zdarma, jde pouzit bud hamachi nebo zerotier, u obou dvou reseni je ale nutne aby v tom byli pripojeni vsichni hraci.

Myslím že veřejnou IP nemám protože na můj server se nepřipojí nikdo kdo je na jiné síti než já. Ale nijak odborně jsem to nezkoumal

Tak samozrejme ze tvuj PC nema verejnou ip, jde o to jestli ji ma tvuj router, potom muzes forwardnout ten port s MC serverem.

No právě, to jsem už zkoušel a nevím jak se to v mém routeru dělá. Mám router Zyxel VMG3312-T20A a v jeho SETUPu jsem nic jako port forwarding nenašel.

To jsi hledal blbě. Není router, který by to neuměl. Může se to ale jmenovat jinak, může to být např "NAT - virtuální server" a podobně.

Network Setting > NAT > Port ForwardingOvsem pokud nemas verejnou IP tak je ti to k nicemu.

Pokud nemas verejnou IP, tak je to zbytecna namaha.

Pardon, mel jsem otevreny stary tab a nevidel, ze uz to napsala spousta dalsich.

to je jedno. napises jim to treba 6x a oni to stejne nepochopi..

Jistěže by to šlo přes VPN, ale musí se do ni pak připojit i ostatní. Můžete zkusit Hamachi, nebo jakoukoli ze stovek jeho napodobenin. P.S. Nevím jak u ostatních, ale u mne Hamachi zlobilo, že nastavovalo vždy všem MAC adresu na samé nuly a mnoho her pak nefungovalo, bylo třeba si v nastavení adaptéru změnit tuto hodnotu, aby měl každý člověk unikát.

Mohl by jsi zkusit VPN přes https://hicoria.com/intro/order/vpn píšou tam "můžete hostovat hry na Vašem počítači" takže nejenže za 79 korun měsíčně dostaneš vpn ale i veřejnou IP k vpn s otevřenýma portama