» Poradna » Programy

Ventrilo server a ssh připojeni

http://www.desert-rats.ic.cz/modules.php této stránce jsem našel návod jak rozchodit ventrilo server na vserver.czProblém je v tom že nevím jak udělat to aby server běžel stale i když se odpojim z SSH klienta. díky za rady

Odpovědi na otázku

Ten program neznám, ale pokud opravdu musí běžet takhle v terminálu, použil bych screen. Ono vůbec pracovat v terminálu vez screenu je takové složité . Pěkný návod ke screenu byl na linuxsoft.cz, pokud neznáš.Stručně to co ty potřebuješ:nainstaluješ ho s příkazem : apt-get install screena spustíš jednoduše pomocí : screenPak už ve screenu můžeš pouštět programy jak se ti zlíbí a třeba zavřít ssh klienta nebo vyrvat kabely z počítače a přesto program na vzdáleném serveru poběží v pohodě. Detach relace lze provést manuálně pomocí kláves. zkratky C-a d, ale není to nutné.Opětovně se do již spuštěné relace přihlásíš pomocí "screen -r"HTH

btw teď čtu v tom článečku cos na něj dal link "V putty se soubor prohlíží příkazem cat venrilo_srv.ini, ale upravit jde pouze přes FTP". To se mi lehce nezdá . Pan autor asi nezná žádný textový editor pro konzoli

jo diky uz se na to jdu podivat

Po zadání příkazu "apt-get install screen" mi najede toto:sko:~# apt-get install screenReading Package Lists... DoneBuilding Dependency Tree... DoneW: Couldn't stat source package list http://ftp.debian.org sarge/main Packages (/var/lib/apt/lists/ftp.debian.org_debian_dists_sarge_main_binary-i386_Packages) - stat (2 No such file or directory)W: You may want to run apt-get update to correct these problemsE: Couldn't find package screenČlánek co je na linuxsoft.cz jsem nenašel. Popř. kde by šel stáhnout ten soubor. moc díky za help

Ta hláška říká spusťte nejdříve "apt-get update", tak jen do toho.

To mi nejak uniklo. Tak teda diky za pomoc.

Tak uz jsem to rozchodil a je to cool

hmm ked napisem apt-get install screen tak mi to napise-bash: apt-get: command not foundpls preco to nejde?

sry uz som na to dosiel :) zly OS som mal nastaveny :D

Ahoj potrebuji pomoct jak dam ventrilo nonstop na putty prosim moc odpovezte mi na icq 306-359-002