Ventilátor ve zdroji

Ahoj,Čím se vlastně řídí otáčky ventilátoru ve zdroji? Je to podle teloty, aktuálního odběru nebo podle obojího? Dají se tyto otáčky nějak regulovat? Zdroj mě totiž v zátěži hučí jak piliňák...

Odpovědi na otázku

Jak máme vědět, jak jsou řízeny otáčky u tvého tajného zdroje? Buď konkrétní.

Je to nejaky Seasonic, ktery mam pujceny, svuj mam na reklamaci..

ty jsi případ pro doktora chocholouška. Když nechceš poradit tak sem nelez.

Mal si isť do Corsairu RM650x

Záleží na tom, co je to za zdroj. Pokud budeme brát v potaz ty nejlevnější čínské parodie na zdroj, tak v tomto případě ventilátor většinou žádnou regulaci nemá a běží na konstantní otáčky. Ty lepší zdroje mají otáčky řízeny alespoň za pomocí termistoru, který je připláclý k pasivním chladičům jednotlivých mosfetů. No a ty skutečně kvalitní zdroje už mají vyloženě elektronickou regulaci na základě několika faktorů (teplota, zatížení), lze se setkat i s modely zdrojů, které mají možnost softwarové regulace ventilátoru.