Ventilátor u notebooku Lenovo Legion

Ahoj všem,necelé 2 roky vlastním notebook Lenovo Legion Y540, všechno šlape jak má, až na pravý chladící ventilátor, který začal oproti normálu hlasitě chrčet, vrčet a to hlavně při nízkém až středním vytížení, pokud se ventilátory rozjedou do vysokých otáček a tento nepříjemný zvuk zmizí.Ještě jsem si všiml, že pokud notebook nakloním, tak se vrčení minimalizuje, nejhorší je to ve vodorovné poloze. Nějaký bordel tam je, ale snažím se to, alespoň profouknout stlačeným vzduchem 1 za 14 dnů. Víte čím přesně by to mohlo být způsobené, popř. jak složitá by byla oprava?Má smysl to poslat na reklamaci? Předem díky za reakce. Hezký den.

Odpovědi na otázku

Pokud je to v záruce, tak reklamace, není co řešit.Pokud by to bylo bez záruky, tak rozebrat a promazat ložiska ve ventilátoru může pomoci, nejlepší řešení je ale vždy koupě nového ventilátoru.

Pokud to máš v záruce tak to určitě dej na reklamaci, je to na výměnu ventilátoru (ve tam v čudu ložisko ventilátoru a určitě se to bude s časem jenom zhoršovat)

Měl jsem to úplně stejně, vyčištění nepomohlo, ale nedávno to došlo až do stavu kdy se občas už ani netočil, respektivě začal někdy vynechávat. Smozřejmě jsem nechtěl aby mi shořel notebook, tak jsem si obědnal nové ventilátory a replacnu dneska rovnou oba dva, i když mi dělá potíže jenom ten CPU (na obráceném notebooku vpravo). :))))Výměna za nový ventilátor by snad měla pomoct :DDD