Ventilátor skříň

Čau lidiKoupil sem bednu Cooler master N200. Původní ventilátory jsou hlučné apod. Potřebuji poradit při nové koupě. Požadavky tiché (opravdu tiché). Budu kupovat 4 z toho 2 svítící. Má někdo zkušenosti co by doporučil?? díky.. :)

Odpovědi na otázku

V první řadě se vyhni svítícím. Ty jsou skoro vždy šunt (nebo velmi drahé). Pokud chceš světlo, použij LED pásky. Další výhodou je, že LED pásky jdou regulovat nezávisle na větráku a kdykoliv i vypnout.Tichý větrák je jen ten, který má správně nastavenou regulaci otáček dle teplot. I když koupíš Noctuu za 500,- a pustíš ji na 100%, bude hlučná.Z levných docela ujdou tyto:https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-silent/178... Už v základu mají snížené otáčky, ale doporučuji jim ještě ubrat (podle hlučnosti tvého PC, tvých uší a potřeb chlazení). Z dražších pak řadu Noctua Redux (cca 320,-). Dělají se pomaloběžné 700rpm a běžné 1200rpm s PWM nebo bez. Ty druhé rozhodně potřebují regulaci. Zda s PWm nebo bez, to musíš vědět ty podle možností své desky.