Ventilátor se přestane točit

Dobrý den, vlastním notebook MSI GL62 6QD.Stává se mi, že při běhu počítače se najednou zastaví ventilátor a už se neroztočí. Když jsem se koukal zespodu skrz mřížku, všiml jsem si, že ventilátor má snahu se roztočit, ale po několika otáčkách se opět zastaví.Někdy se stalo, že se ventilátor po chvíli opět roztočil. To se ovšem nestává vždy a posledně se ventilátorvůbec neroztočil.Děkuji za jakýkoliv názor nebo radu, děkuji.

Odpovědi na otázku

To máš za to, že sis koupil sračkovitý MSI.. On si totiž každý myslí, že MSI=herní s nejvyšší úrovní kvality. Ve skutečnosti je tzv. herní předražená sračka s posraným dráčkem ve znaku..

Tento notebook jsem si vybral proto, že splňoval moje požadavky 20.000Bez OS7.200 ot. diskumin i5GT/GTX 940M +Navíc recenze ostatních uživatelů na různých internetových obchodech byly pozitivní

Nekdy je to podle zatížení. Vzpomínám nový notes Toshiba často ani nemrk, po 7 letech s ním přitápím v bytě ( jakpak asi pasta vypadá, dosud panna

Chápu, že při různém zatížení jsou různé otáčky, ale aby se například při renderování animace přestal ventilátor točit...

Při renderování..???Jen v tom pokračuj..K tomu přidej i nějaký to konvertování videí a za chvíli ten notebook odděláš. A pak už nezbude nic jinýho, než s ním mrsknout do popelnice..

Samozřejmě že jsem v té činnosti nepokračoval.Prostě mi nejde do hlavy, proč se tak děje. Nejvíce smysluplná mi připadá nějaká vada napájení nebo čidla teploty.Nejspíše budu notebook reklamovat, ale mám strach, aby se ventilátor na reklamaci točil normálně, ten by mi byl nsáledně vrácen s komentářem, že se vada neprojevila a za pár dní by se to stalo znovu. Jen dodám, že naposledy se mi to stalo asi před měsícem, ale to se po chvíli opět rozběhl.

Rozhodující jsou teploty. Zda se vent. točí nebo ne není směrodatné. Takže pokud se ti zdá, že by se točit měl, podívej se na teploty.

Proč myslíš, že by ventilátor měl jet pořád? A zkoušels, jestli je mechanicky volný a jde s ním volně otáčet? Každopádně neřeš ventilátor, ale teploty. Pokud by teploty byly vysoké a ventilátor nejel, je to chyba.

Ano, ventilátor je mechanicky volný a teploty se pohybují okolo 84°Jak jsem psal, ventilátor má snahu se roztočit, jedná se pouze o takové "kmitání"

No 84°C je už dost, to by se točit určitě měl. Takže to je na servis.