Ventilator Noctua PWM 2x140mm vs 3x120mm

Ake ventilatory je lepsie mat na bedni vpredu? Noctua PWM ...2x140mm alebo 3x120mm?beruc do uvahy tok vzduchu a nizku hlucnost....

Odpovědi na otázku

Ak si nastavis otacky, tak 140 mm budu tichsie, ale zalezi aj na vyrobcovi.

Přesně tyhle parametry, jako hlučnost a průtok vzduchu, nepochybně každý slušný výrobce ventilátorů uvádí v technické specifikaci

Jinak ale obecně, větší ventilátory jsou tišší, protože jim pro stejný průtok vzduchu stačí nižší otáčky. Takže logicky, dva větší tišší ventilátory budou méně hlučné, než 3 hlasitější

Ovšem zase je pravděpodobné, že dva 140mm ventilátory nebudou v případě potřeby mít stejný maximální výkon, jako tři 120mm Takže opravdu budeš muset počítat, co pro tebe bude lepší.

Nejlepší bude se podívat na to jaká je to bedna a co je v té bedně. Třeba by tam ten třetí ventilátor tlačil vzduch do nějaké překážky. Já mám na R7 vpředu 2x140 mm a stačilo to na tiché uchlazení R5 3600+2070S. Komp mám na stole. Samozřejmě na plný výkon je to vysavač, ale to nebylo třeba ani v létě.