Ventilátor k CPU

Zdravím Vás všechny.Kdo poradí s větráčkem na CPU? Sanyo Denki C91988-001 . Přestal fungovat a já se Vás ptám,zda-li víte,jestli musím vyměnit za ten samý typ,nebo existují i alternativní typy...???Jestli mohou být zkrátka jenom rozměrově stejné,nebo musím být zrovna úplně stejný! Děkuji

Odpovědi na otázku

Jasne ze nemusis, naco by potom ostatny vyrobcovia ponukali chladice na CPU ze.
Tak ze si tam osad nejaky vykonnejsi-kvalitnejsi-tichsi chladic.

Děkuji za odpověď,teď ještě jestli mi poradíš jakých údajů se mám držet při výběru:původní tam byl Sanyo Denki C91988-001 to bude asi typ a dále 109X9212PTOH538 zřejmně rozměry,ale??? dál už jen DC12V 0.28A PAT. napájení...? jak mám rozumět těm rozměrům? 109x92 ? on je totiž takový divný -kulatý(kruhový) není klasický kterých je všude k nabízení hafo....na kruhový chladič no???nevím

Ono je také důležité vědět, jaký máš CPU, přesněji v jaké je patici (v jakém je socketu). Od toho se odvíjí způsob uchycení chladiče na základní desku. Samotný ventilátor ke stávajícímu chladiči asi těžko seženeš.

Pokud je to tento: www.secondhandpc.dk ...
tak ten je určen pro socket 775 (LGA 775)

Existují samozřejmě i univerzální varianty chladičů pro více druhů socketů (pro Intel a AMD procesory) je u nich napsáno pro jaké sockety jsou určeny. Jen se musí dát pozor zda je určen pro socket, který máš ty.

JJ to je přesně on!Jenže kupovat nový chladič...to je už trošku finančně náročnější,než jen ten ventilátorek.Tak se musím poohlídnout pouze po tom větráčku. Děkuji

dyt ty to hladice spousta uzivatelu na tomto foru automaticky meni za nejake lepsi tak se z nejakym dohodni a novy nepouzity chladic kup jen za postovne.

[Odeslat inzerát e-mailem] [Odpovědět na inzerát e-mailem] 689527 12.10.08 12:46 [Stáří inzerátu: 77 dní]
prodám aktivní chladič procesoru Intel – Sanyo. Bezchybný stav po 4 měsících provozu. Zbyl mi po upgrade pc. Původně byl na socket 775
[Region] Jihomoravský kraj mirek | [Telefon] 603856165 | [E-mail] fajncaszavináčvolny.cz
[Cena] 150 Kč [Rubrika] Chlazení

50. Chladič na CPU - socket 775
Intel [Odeslat inzerát e-mailem] [Odpovědět na inzerát e-mailem] 685523 28.8.08 13:44 [Stáří inzerátu: 122 dní]
Jeho ventilátor má 4pinový konektor pro PWM regulaci.
[Region] Praha a okolí David | [E-mail] mandelzavináčemail.cz
[Cena] 30 Kč [Rubrika] Chlazení [Hlášení porušení pravidel] [Stav zboží: nové a nepoužité] [Soukromý inzerát] [Inzerát podal neregistrovaný uživatel]