» Poradna » Ostatní

Ventilátor do Case

ahoj, nedávno mi odišiel horný ventilátor v PC. Za normálnych okolností mám teploty v PC OK no ako náhle zvýšim výkon tak teploty vyletia aj na 80°CTeraz mám v PC jeden ventilátor vpredu a druhý hore vzadu ( horný vrchný chýba ). Pred tým my teploty nešli nad 70°C a chladenie na GPU nemuselo ísť ani naplno. Predpokladám že v PC už nemám niečo ako podtlak a teplý vzduch sa tam viac drží. bočnica na PC skrini utesnená, chladič na CPU SilentiumPC Fera 2, GPU MSI R9 280 3g, PC skriňa Fractal Design CORE 3300.PS: terajšie ventilátory 3x https://www.alza.sk/fractal-design-fd-fan-sil... s toho jeden nejdea uvažujem nad https://www.alza.sk/noctua-nf-p14s-redux-1200... https://www.alza.sk/noctua-nf-p14s-redux-1200... len neviem či sa oplatí dávať do bedne 4pin ventiator s pwm, do teraz som riešil otáčky cez speedfan aj to len na večer/noc

Odpovědi na otázku

to sa naozaj nikto nenájde ?

Taky se divím že ti ještě nikdo neodpověděl aby ses naučil nejdřív psát Každej kutil co se dotoho hrabe by se měl snažit větráky likvidovat a né je přidávat.

bohužiaľ mne sa vetráky likvidujú samé :) takže ja ich nechcem pridávať ale vymieňať/nahradiť

Pokud ti jdou řídit otáčky i u 3pinů, tak 4piny nepotřebuješ. Na druhou stranu PWM stojí stejně a je u nich jedno, zda je řídíš pomocí PWM nebo napěťově jako u 3pinů. Takže tam dej klidně ty.A narážek od "Bába o drn zakopla" si nevšímej. Podle něj je ideální otevřená bedna bez větráků a pasivní chlazení.

diky moc, asi nakoniec teda zoberiem tie 4pin.

už som tak uvažoval že vymením rovno všetky 3 ventilátory v PC no ako pozerám tie NOCTUA NF-P14s redux 1200 PWM majú na sklade len 2 po telefonáte dokonca len 1.no navrhli mi náhradu NOCTUA NF-P14s redux 1500 PWM ktoré im došli kde sú len zvýšene otáčky.Osobne si myslím že tie otáčky navyše sú zbytočné a tiež neviem či kvôli tomu hluku navyše budem nútený zas ich manuálne redukovať. PS: objednávam to na alze

I Noctua je dost slyšet cca od 600rpm nahoru, takže to chce určitě stáhnout. Ale to si už poladíš podle potřeby a svých uší (některým uším nevadí ani nekvalitní větráky na 2000rpm).

Podtlak máš, jenže teď se ti vzduch místo z bedny přisává i horní mřížkou - je tam zkrat.

to ma tiež napadlo takže vrch som zakryl hneť na začiatku ako vetrák prestal fungovať

Tak ten přední odsuň dozadu (více HDD nepředpokládám)! Doufám, že ten zadní tekutinu ze skříně VYFUKUJE a nikoliv naopak.