Venoušek

Dobrý den, už jsem sem psala dva dotazy, ale nic zatím nepomohlo takže bych to ráda zhrnula. Tedy ráda bych zhrnula včerejší osudný den pro můj počítač.
Včera ráno mi přestala fungovat myš (USB) - zniceho nic se zacla Odpojovat/zapojovat/odpojovat/zapojovat atd. , tenhle problém jsem nakonec vyřešila jinou myší na normální "zelený" vstup do počítače(podotýkám že myš usb na jiném počítači funguje dál) .
V odpoledních hodinách se mi z ničeho nic začal sám od sebe vypínat monitor- prostě přestal komunikovat s počítačem. Ze začátku se to stávalo tak jednou za hodinu, ale stupňovalo se to a večer už vypínal hned po zapnutí. (zkoušela jsem i jiný monitor - ten vydržel tak 40 minut ale pak se taky vypnul) Nakonec se začal počítač sám od sebe i restartovat a občas se i sám vypnul. Dneska jsme to zkoušeli zapnout a běžel asi hodiny a pak to taky exlo , dokonce i s tím, že tam cosi smrdí . Můžete mi prosím poradit co se děje ?zřejmně jde o zdroj že ? :( zkoušela jsem i přeinstalovat ovladače grafárny a potom projet počítač důkladně antivirem, což ale nestihl protože se vypnul. Děkuji

Odpovědi na otázku

... no co, tak Venouška otevři a uvidíš co se děje. Možná, že shořela jen špína uvnitř PC a že se ještě vzpamatuje ... monitor napájíš (220 V~) přímo, nebo přes PC

Vyhodit zdroj,vypínání monitoru je způsobeno tím,že zdroj nedokáže napájet grafilu.Vizuálně zkontrolovat jestli není začouzený konektor který napájí desku (ten největší co je na zdroji),zkontrolovat jestli není spálený výstup na grafické kartě (obvykle začernalý konektor do kterého se monitor připojuje).Do výměny zdroje za nový a hlavně kvalitnější,v žádném případě už nezapínat