Velmi tiché a malé PC do 30.000,- Kč

Chtěl bych se vás zeptat na názor. Mám tablet s Windows 10 a používám ho místo počítače ale přeci jen začínám čím dále více pociťovat nedostatek výkonu. Úžasné je že je to zcela pasivní. Začal jsem procházet nabídky malých pasívních počítačů a jako by neexistovalo to co bych chtěl. Malý pasivní počítač s 8 GB nebo 16 GB RAM a rychlým 256 GB SSD včetně Windows 10. Počítač nechci na hry. Jen na práci. Pokud by počítač nebyl zcela pasivní tak existují opravdu tiché modely? Od značkových výrobců? Nebo by bylo lepší si takový počítač postavit? Nicméně zaleží mně na tom aby case byl velmi kvalitní a stylový. Rozměrově malý. Možná bych využil pasivní grafickou kartu. Cenově maximálně do 30.000,- Kč za komplet. Chci originální Windows 10. Nevím jak to cenově vychází na díly a nebo od značkového výrobce hotové. Jde mně jen o vaše názory. Prioritou je pro mě co nejtižší a malý počítač který bude perfektní po konstrukční stránce. V tomto mě uchvátily v minulosti značkové počítače. Dell nebo IBM nicméně ty moc tiché nebyly. Jde mně o to abych peníze investoval co nejvhodněji a aby mně počítač vydržel aspoň na 5 roků. 30 tisíc pro mě není zase tak málo peněz. Samozřejmě budu pátrat dál ale vaše názory by mě mohly nasměrovat tím správným směrem.

Odpovědi na otázku

Napiš na fóru uživateli KineCZek, specializuje se na tyhle LN sestavy.... nejde postavit vyloženě pasic, ale skoro pasiv ano... V podstatě nejvíc pak řvou disky :)

Proč by to nešlo? Velkej pasiv na CPU, pasiv na GPU a SSD only.

Co sem tak koumal, i když je na cpu pasiv, stejně tam je dycky ventilátor co "hýbe" vzduchem v case... A když chceš stroj za 30 000, nemáš tam uplný ořezovátko...

Moc díky za info. Tohle jsem potřeboval vědět. Já se snažil řešit zcela pasivní konfiguraci a vlastně jsem našel jen sestavy na Atomech a jedno průmyslové PC. Došlo mně že se aktivního chlazení bát nemusím a že může být téměř neslyšitelné. Také jsem si uvědomil že je důležité abych si přesně stanovil základní parametry a od toho se odvíjel dál. Přemýšlel jsem nad tím a mně zcela stačí 8 GB RAM a SSD 128 GB. Nicméně RAM by měla být v podobě čtyřkanálového zapojení a SSD opravdu hodně rychlé. A pasivní grafickou kartu bych tam některou základní asi musel mít protože potřebuji výstup na 3 monitory. A vzhledem k rozpočtu bych se možná dostal i k CPU i7 6700T se spotřebou 35W nicméně tohle vše budu řešit až budu mít připravené peníze což bude cca ke konci roku. Klasické HDD v PC nechci. Stačí mně pouze SSD. Optickou mechaniku taky do tohoto nechci. Tyto dvě položky si budu řešit externě. Uložím si do této diskuze odkaz a ozvu se. Díky za tip na KineCZeka..

Jestli dual nebo quatro, to stejně v podstatě u pamětí nějak nepoznáš... Jinak ono to není jen nakoupit, ale i odladit. Co sem se díval, co dělá Kineczek, tak on tam cpe Noctue (což dává smysl), myslím, že jsou standardně vyplé a až je to třeba, tak se jen na chvíli roztočí. Stejně tak jsou pasivní/semipasivní zdroje (RM corsair).Já měl doma skoro půl roku i 6100 a byl tam jedinej ventilátor (jela tam jen int. grafika) a sice to nějaký minimální hluk dělalo, ale prostě to "přeřval šum z ulice", takže nemělo smysl to dál řešit...Pokud se to bude řešit až koncem roku, tak grafika není téma, ukáže se co bude... Každopádně KineCZek ti to může postavit a odladit od A po Z... (postavit to z dílů je to nejmenší, spíš to odladit/nastavit....)

Takže podle Tebe jednoznačně postavit? Nekupovat značkový hotový počítač? Já si nebyl jistý jestli v dnešní době v rámci kvality a výkonu nebudou ty značkové hotové počítače výhodnější. Že ti velcí výrobci mají velké obraty. Třeba Windows 10 takhle budu muset kupovat za cca 3.000,- Kč a do těch značkových PC to Microsoft těm výrobcům cpe snad zadarmo. Nicméně jsem o tom včera přemýšlel a ono to postavit asi bude opravdu nejvýhodnější. S grafickou kartou máš pravdu. Od 1080, 1070, 1060 bude určitě na konci roku něco pasívního. Někde jsem teď četl o 1050. A s tou RAM já měl tablet s dvoukanálovým zapojením s přenosem cca 17 GB/s a teď mám horší kde je jednokanálové zapojení s pomalejší RAM a přenos cca 5 GB/s a je to hodně znát. Pečlivě jsem to prošel a procesory jsou téměř stejné. Integrovaná grafická karta stejná. Fyzickou kapacitu RAM jsem nepřesáhl a přitom ten předešlý tablet byl o mnoho svižnější takže z toho usuzuji že by to čtyřkanálové zapojení mělo mít přínos. Přeci by mělo být jednou tak rychlé než dvoukanálové zapojení.

Zatím značkové počítače (HP, Lenovo...) vždy odešly dříve, než smontované z dobrých součástek. U výše jmenovaných to byly hlavně kondenzátory, co odešlo. Většinou též byly pomalejší, než by odpovídalo použitým součástkám.

Díky za info. Třeba se mně libí toto :https://m.alza.cz/hp-elitedesk-800-g2-dm-d3... Váha jen 1,3 kg. Možnost dodat grafickou kartu. Nicméně procesor tam je 65W a tiché to zřejmě nebude vůbec. A je pravda že pokud to člověk propočte tak skládaná varianta vyjde výhodněji. Díky za informace.

Ako tam dáš GK? Je to malé a 65W zdroj neutiahne ani GT 710. Zrejme je ten zdroj robený na doraz. Hotovú zostavu by som nekupoval nikdy. Nie stále vieš čo všetko tam je, ak sa Ti niečo pokazí, musíš to reklamovať ako celok a u tohoto veľmi na LN neverím, veď aký chladič sa tam vojde? Do miditower by sa višiel aj FERA 3 1224 a ten už 65W musí uchladiť pasívne, zlášť ak by bol 1 pomalobežný ventilátor vpredu a 1 vzadu. Prečo musí byť case kuul? To je u PC dôležitô?

Nevím za co sem dostal mínus, ale prostě tady na poradě klasika...- To hotové řešení bude mít vše proprietální, takže nepočítej s nějakou rozšířitelností - obzvláště ta case je prcek- Skládané pc vždy vyjde nejlevněji a hlavně víš co tam je za díly, hotové sestavy mají dost často shitový zdroje, jebky desky atd..- Máme podobné sestavy od Dellu a že by byly nějak tiché, to si nemyslím... - U paměti v dual channelu to poznáš jen u int. grafiky, jinak to nemáš šanci poznat... (na syntetickém testu tam rozdíl bude, reálně zanedbatelný)- nVidia 1060 a 1050... tam se zatím moc neví jak to bude (něco málo o 1060, ale je to zatím jen same say) - pokud to budeš řešit na konci roku, už bude situace snad jasná...

QCh máš na s2011, nie na bežných s115x. A ak Ti nejde o hranie, neverím, že poznáš rozdiel medzi DCh a SCh. A ak to chceš na bežný SW, prečo uvažuješ o externej GK?

Jestli koukám dobře: http://ark.intel.com/products/88200/Intel-Core... , pak iGPU podporuje tři monitory, což asi ten váš "tablet" nezvládá, nebo snad ano?

Díky za info. To jsem nevěděl. Měl jsem za to že iGPU podporuje pouze dva displeje s tím že u sestavy čili ne tabletu nebo notebooku to bude pouze jeden displej. Nicméně je tam poznámka dole že to nepodporují všechny výsledné produkty. Záleží tedy asi na výrobci. Jak se někdo ptal výše tak externí grafickou kartu jsem řešil kvůli 3 výstupům na monitor. Nicméně pokud by měla zakladní deska s iGPU dva výstupy tak to by mně už možná stačilo. Také je pravda jak tu někdo psal o výkonu. Potřebuji PC pouze na WWW, poštu. Trochu na fotografie. Dokumenty ve Wordu. Takovou základní práci. Ona je otázka jestli bych vůbec poznal takto v systému rozdíl mezi Celeronem a čtyřjádrovou i7. Nicméně toto teď nemá cenu řešit když budu počítač pořizovat na konci roku. Samozřejmě si potom vše podrobně nastuduji. Jinak na tabletu mám jen jeden výstup na monitor. HDMI. Nicméně ještě jednou díky za info že iGPU tři displeje podporuje.