Velmi nestabilní desky typu Gigabyte GA-7VT600 ???

Mám velký problém s deskami  Gigabyte GA-7VT600-L rev. 2.0 (bios F10, F9)  Gigabyte GA-7VT600-P-L rev 1.0 (bios F4, F3) Při nastavování biosu "Load Fail-Safe Defaults zatuhnou, že nepomůže ani vypnutí a znovuzapnutí napájecího zdroje a je nutno provést vymazání CMOS !!!Zatuhnutí znamená, že nenajede Bios (černá obrazovka monitoru) a monitor ADI oranžovou barvou LED diody na čelním panelu signalizuje, že nemá signál z videokarty. PC při znovuzapnutí zdroje ani nepípne !K zatuhávání PC dochází i při minimální konfiguraci (bez myši, všech HDD, FDD, všech CD-ROM, všech karet, tiskárny USB): CPU - AMD Athlon 1333 Mhz atd. VGA  - Sapphire Radeon 9600 128MB , Sapphire Radeon 9000 64MB RAM  - Transcend 512MB DDR 400 TS64MLD64V4F3 atd. Zdroj - Fortron FSP300-60PN, EC 350X atd.Po zapnutí a spuštění operačního systému nefunguje USB myš (Optical Genius Netscroll+ Eye USB, Logitech MX310). Nepomůže SW restart ani vypnutí a znovuzapnutí zdroje.  Je nutno při spuštěném PC s operačním systému opakovaně vyjmout konektor USB myši a znovu jej zasunout.Při instalaci SW s restartem (ovladače i aplikace) nahodile dochází k zatuhnutí PC, kdy nepomůže HW reset a je nutno provést znovuzapnutí zdroje. Ovladače zkoušeny z instalačního CD, poslední verse od Gigabyte i VIA.Setkal se někdo s těmito problémy u MB typu GA-7VT600 ? Pokud někdo má tento typ MB a funguje mu bez výše uvedených problému, tak ho prosím, aby mi napsal svoji konfiguraci, zvláště mne pak zajímá jeho napájecí zdroj.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Mám Gigabyte GA-7VT600-P-L rev 1.0 a taky mám problémy s FailSafe. Po zapnutí nejde nabootovat. Myš USB jsem netestoval, ale testnu. Naopak se mi ale nepovedlo rozjet dobře zvukovou kartu a hraje hnusně. Roman Striš