» Poradna » Windows (a jiné OS)

Velký problém s windows 7 po obnově z cd

dobrý den, pomocí instalačního cd jsem na notebooku obnovil windows. mám ale pár velkých problémů.1/ cd bylo v angličtině, nemuzu tam nainstalovat cestinu2/ tohle souvisí s prvním bodem, když dám windows update a dám check for updates tak mi to tam vyhodí error code 80072efe a nic to nenajde, tudíž ani tu češtinu.3/ nic mi nejde z prohlížeče stahovat. nevím jak ale chrome se mi tam podařilo stáhnout ale když v chromu chci stáhnout např. tu češtinu tak se mi to ani nezačne stahovatprosím pomožte

Odpovědi na otázku

Ano, nedělej nějakou obnovu, ale klasickou čistou instalaci.

a když ji udělám tak to pojede česky nebo alespoŃ PŮJDOU STAHOVAT sobory z netu?

Když si nahraješ českou verzi, tak ano, bude česky a ohledně netu, záleží jak je NB dělaný a zda jsou součástí instalačky už ovladače. Pokud ne, tak je nutné si ovladače stáhnout bokem.Ale když nahraješ 10, tak to půjde vše.PS: Nikdy nedělej u PC obnovu do továrního nastavení - nefunguje to. A pokud je tam ještě origo instalace od výrobce, tak protože mají svoje upravené instalačky, tak to pak dělá takový bordel.

ale to cd co mám je v angličtině. hned v tý uvodní obrazovce byla na výběr jen aj

NA CD se vybodni, je k ničemu!!!!!!! To je originál???Stáhni si z netu ze stránek MS originál českou instalačku. A pokud není Windows 7 100% nutný, tak si stáhni Windows 10. Licenční klíč, který máš pro Windows 7 bude fungovat i ve Windows 10. Pokud tedy není pro Windows 7 nějaký extra důvod, tak nemá smysl být na starém a nepodporovaném OS, když může být na plně podporovaném Windows 10.Co to je vůbec za NB? Nějaký odkaz na něj.

je to hp compaq 8710p. myslím že tam nejde tam win 10 i kdyby jo tak nechci platit. ta česká instalačka z netu, to vidíš jako kde???

Nic platit nebudeš, vše je zdarma.Windows 10 lze nainstalovat zdarma s tvým klíčem pro Windows 7. Prostě při instalaci Windows 10 zadáš svůj klíč pro Windows 7. Už to chápeš???PS: Přesně sem dej ten NB, ať to mohu ověřit. Ideálně sem dej odkaz na obchod, kde jsi to koupil, nebo sem dej seriové číslo. To co si sem dal je zatím jen jako když napíšeš Škoda Fabia, ale už to neříká jaká výbava, jaký motor,....

Není podstatné jestli to může provést zdarma, ale jestli je to legální a legální to není.

keby to nebolo legalne, tak by ti to nepreslo cez MS aktivacny server. Kazdopadne v tomto pripade to legalne nieje, lebo notebook ma licencny kluc windows vista. Prechod Vista=>W10 nieje mozny

"keby to nebolo legalne, tak by ti to nepreslo cez MS aktivacny server." NESMYSL. Přečti si MSLT a pak něco piš. Aktivace = (ne)preslo cez MS aktivacny server = neznamená automaticky legalitu licence. A taky si přečti autorský zákon.

tohle se řeší pořád...Kdyby se k tomu Microsoft jednoznačně vyjádřil, tak bychom si tyhle tanečky mohli odpustit...Faktem je:1) Microsoft upgrade technicky i nadále umožňuje, ačkoliv mohli ty servery už dávno jednoduše vypnout - pročpak je nevypnuli?2) Microsoft nikdy výslovně neřekl, že nové aktivace z klíčů W7 jsou nelegální - pročpak to neudělali?Z mého pohledu si dělají zadní vrátka pro blíže nedefinované rozhodnutí, které udělají ze dne na den s odůvodněním, že "nikdy neřekli, že to takhle je/není", nebo tam lidem s později aktivací nacpou reklamy v Průzkumníkovi a na ploše, či jinou monetizaci, nebo je na W11 převedou na nějaký ořezaný systém, co já vím... opět s odůvodněním - aktivovali jste po vypršení akce, tak si kupte upgrade na normální verzi nebo čumte na reklamy a držte hubu.

a) Podle autorského zákona můžeš software používat pokud ti bylo uděleno oprávnění dílo užítb) Microsoft má uvedeno za jakých podmínek můžeš nebo jsi mohl začít používat Win 10 na základě licence Win 7c) I živě se Microsoftu dotazovalo jak to tedy je, podle vyjádření Microsoftu je to nelegální, znění reakce máě někde tu v článku na živě, hledat se mi to nechced) Microsoft nemusí sdělovat co je a co není legální, důležité je, to ohledně udělení oprávnění dílo užíte) to, že něco technicky je možné, ještě neznamená, že je to legální. Není například legální stáhnout instalačku Windows, pokud nemáš licenci Windows, a to přesto, že je volně ke stažení na webu Microsoftu. Co se týče aktivace, v MSLT je uvedeno, že zaktivovaný Windows neznamená automaticky legalitu licence. Aktivace je technická věc, legalita právní, jsou to dvě rozdílné věci.

ty si trochu pribrzdeny, ze? Jediny zmysel aktivacneho servra je, aby ludia, ktori maju cislo nelegalne, nemohli pouzivat windows. Ak by to bolo ako pises v bode d), tak by MS usetril kopec penazi za servre. Zmier sa s tym, ze prechod 7/8=> 10/11 funguje a MS je ten posledny komu to vadi. Keby mu to vadilo, tak za 5 minut by to nefungovalo.

e) nieze nemozes stiahnut instalacku, ty dokonca urcity cas mozes pouzivat cely windows bez obmedzeni bez aktivacie. Potom ho mozes pouzivat s obmedzeniami.

Nemůžeš stáhnout Windows bez licence!!! A používat po omezenou dobu už vůbec ne!!!!!! A dokonce ani s licencí, pokud ses nesnažil Windows aktivovat. Máš to uvedeno v MSLT. Prosím, než budeš cokoliv psát, přečti si MSLT a autorský zákon, děkuji.

Dle mě lžeš, Microsoft běžně poskytuje evaluation verze Windows.

Nějak nechápu co ti není jasné? Aktivace je od toho, aby bylo technicky jasné, jestli je na zařízení použita licence. Další fáze je ta, jestli je ta licence legální, ale to už je právní věc.Ne, smysl aktivačního serveru není: " Jediny zmysel aktivacneho servra je, aby ludia, ktori maju cislo nelegalne, nemohli pouzivat windows." Toto je vyložený nesmysl. Aktivační server neposuzuje legalitu procesu aktivace.

roob: "ty si trochu pribrzdeny, ze? Jediny zmysel aktivacneho servra je, aby ludia, ktori maju cislo nelegalne, nemohli pouzivat windows."Dám ti dva příklady.Příklad 1) Jeden uživatel má licenci Windows a svůj klíč. A má souseda, který licenci Windows nemá. A pak nastane jedna z těchto možností:a) Uživatel prodá licenci s klíčem sousedovi, takže uživatel nebude mít licenci a soused ano. A oba nainstalují Windows a provedou aktivaci Windows oproti serveru MS pomocí toho samého klíče.b) Uživatel neprodá licenci s klíčem sousedovi, takže uživatel bude mít licenci a soused ne. A oba nainstalují Windows a provedou aktivaci Windows oproti serveru MS pomocí toho samého klíče.A teď mi napiš jak aktivační server Microsoftu pozná jestli se stalo to v bodě a) nebo v bodě b) a taky mi napiš jak aktivační server Microsoftu zabrání tomu s tou nelegální licencí používání Windows, když tu píšeš, že je to jediný smysl aktivačního serveru Microsoftu.Příklad 2) Zaktivovat Windows lze i bez klíče. A to na základě digitální licence. Podklad k vygenerování digitální licence na aktivačním serveru Microsoftu generuje lokálně gatherosstate.exe. Tomu ale stačí stav aktivace, 1 aktivování, 0 neaktivováno a je mu jedno jaká dll knihovna mu ten stav posílá, jestli systémová nebo kýmkoliv vytvořená (jak vypadají funkce v té knihovně je popsané na webu Microsoftu). A teď mi napiš, jak aktivační server Microsoftu pozná, jestli je ten stav aktivace systému skutečný nebo podvrhnutý.Já přibrzděný nejsem, spíš ty se mi zdáš nějaký pomalejší.

mas kluc, ktory je vydany microsoftom. Odmysli si rozne multilicencie, potom je tento kluc jedinecny. Neexistuje este jeden taky isty, len ten tvoj. Nainstalujes windows na lubovolny pocitac v EU a pouzijes tento kluc. MS server ta pusti dalej, windows mas aktivovany (imho plati len v EU, ale to je na inu debatu). Teraz zoberies dalsi PC, nainstalujes windows s rovnakym klucom... aktivacia bude zamietnuta. Medzi 2 za sebou nasledujucimi aktivaciami na inom HW je isty casovy usek, kedy ti to neprejde - presne ti ho povie MS, imho je to nieco okolo 3 mesiacov. Potom ti MS server aktivuje to cislo na tom druhom PC.

a co jsi mi tím chtěl říct? Nic. Tak si do toho mého prvního příkladu naroubuj i toto. Když zaktivuje Windows první ten s nelegální licencí, tak mu aktivace projde a tomu druhému s legální licencí, už ne ... mimochodem nepíšeš náhodou o online aktivaci? Pak tu je i telefonická. Nic to nemění na faktu, že jsi úplně mimo

lebo nechces pochopit, ze nic ako ne/legalna licencia neexistuje. Legalna je ta, ktora je akurat aktivovana.

a) Uvedl jsem ti příklady, kdy dojde k aktivaci bez vlastněné licence. CO NA TOM NECHÁPEŠ?b) Citace z MSLT: "Úspěšná aktivace neznamená potvrzení pravosti nebo správného licencování softwaru." CO NA TOM NECHÁPEŠ?

pravnicke reci MS ma nezaujimaju, co na tom nechapes? Ten priklad si si ucelovo upravil, ked nemas kupenu licenciu, tak nemas ani cislo, lebo to cislo = licencia. Sused nema tvoje cislo, takze si nim nemoze aktivovat windows. Ked mu to cislo das, tak uz moze a bude mat plne legalny windows, ty ale uz nie, lebo nemas cislo, sused ma cislo.

Jak účelově upravil? Tak si jej uprav jak chceš, jen jsem ti chtěl ukázat, že aktivační server MS zaktivuje Windows i v případě, kdy tu licenci, které ten klíč patří, neprovádí zrovna nabyvatel té licence. Ten soused si to číslo prostě opsal nebo se to číslo k němu doneslo jakkoliv, třeba obšťastňuje jeho manželku a ona mu to číslo opsala, to je naprosto jedno."Ked mu to cislo das, tak uz moze a bude mat plne legalny windows, ty ale uz nie, lebo nemas cislo, sused ma cislo." Nezlob se na mě, ale víš vůbec co jsem se ti snažil sdělit? Nevíš. Dejme tomu, že ten uživatel prodá tu licenci sousedovi. A uživatel ten Windows pude nainstalovat s tím klíčem, které zná, a Windows se mu zaktivuje... CHÁPEŠ TO??? "ty ale uz nie, lebo nemas cislo" To je fakt už slabomyslné, nezlob se na mě.

nelegalna aktivacia je, ked si tam yebnem KMS pico a oyebem system akym sa to aktivuje

a) Uvedl jsem ti příklady, kdy dojde k aktivaci oproti aktivačnímu serveru bez vlastněné licence. CO NA TOM NECHÁPEŠ?b) Citace z MSLT: "Úspěšná aktivace neznamená potvrzení pravosti nebo správného licencování softwaru." CO NA TOM NECHÁPEŠ?

... oproti aktivačnímu serveru Microsoftu...

co píšeš je technicky asi pravda, ale na druhou stranu MS je prostě rád když si někdo i v r. 2021 a 2022 upgraduje Win7 a přejde na Win10. Kdyby to nechtěl dělat tak ten upgrade už zakáže. Jim to prostě vyhovuje.

Pocity Microsoftu neznám, já jen píšu, co je a co je nelegální. A třeba takový roob MSLT snad ani nečetl, podle toho, co tu píše za nesmysly.

M$ je šum-a-fuk, či si tam dáš legál W7, potom prejdeš na W10 a ak sú splnené ich podmienky - tak na W11. Im ide len o jedno - aby ich OS bol na čo najviac strojoch. A pokiaľ sa to robí s legálnymi inštaláciami - nerobia problémy.

hele, tyhle právní řečičky jsou sice moc hezké, ale každá slušná firma ví, že běžný uživatel není právník a bývá zvykem základní podmínky stanovit jednoznačně a čitelně i běžnému joudovi.Takže jestliže Microsoft doposud aktivuje lidem W10 na základě čísel z W7, přičemž moc dobře ví, že jde o čísla z W7 a stejně tak moc dobře ví, že tu akci formálně neprodloužili, tak podle mne mají něco za lubem a tihle uživatelé se jim hodí - jinak by ty upgrady dávno technicky neaktivovali.

Mně například stačí toto:"Mám pořád nárok na nabídku bezplatného upgradu...?""Všechny upgrady musí být dokončené s tím, že se dostanete na úvodní obrazovku, do 29. července 2016 do 23:59 času UTC-10 (Havajské ostrovy). Toto časové omezení platí celosvětově."A to nejsem právník, ale běžný uživatel.MS aktivuje Win 10 na základě klíčů Win 7 protože může a uvádět důvod proč tomu tak je nemusí. Ach jo, ty chceš vědět třeba jeden srandovní důvod proč tomu tak je? Fain. Tak si přečti tu citaci výše a jestli nejsi tak pomalej jako roob tak je ti jasné, že pokud někdo byl po upgradu na ploše v roku 2016, byl offline a pak čistě nainstaloval Win 7 a teď znova nahazuje Win 10, tak jinak legálně nejde nainstalovat Win 10 jinak, než pomocí klíče a jeho aktivací.

Pokiaľ by nainštaloval W7 (a pomocou leg. kľúča aktivoval) - server M$ si overí legálnosť. Kľúč je platný. Ak vykoná upgrade na W10 - M$ zoberie práve ten kľúč od W7 (uložený u nich) a W10 aktivuje. Ak preinštaluje W10 na tomto PC/NB znova - už NEPOTREBUJE NIČ aktivovať, pretože W10 už na tomto zariadení BOLI aktivované a sú LEGÁLNE. Takže - žiaľ - píšeš totálne voloviny.Na druhej strane - aj zadávateľ robí riadnu volovinu - keď už tam mal W10 a boli aktivované - tak sa čudujem, že tam ide hádzať znova W7 a prechádzať na W10 - je to absolútna sprostosť od neho - nech si stiahne aktuálne ISO a nainštaluje W10 rovno - nič potom aktivovať nemusí.

1) Aktivační server Microsoftu neověřuje legálnost procesu aktivace, už jsem to tu vysvětloval a je to i uvedeno i v MSLT a uvedl jsem i příklady, tak si to přečti. Aktivační server nemá jak ověřit legalitu procesu aktivace, to prostě nejde technicky zajistit. Lokálně se klíč ověřuje přes knihovnu PidGenX.dll na validní GroupId a KeyId. Server Microsoftu pak ověřuje i Secret. Klíč má svůj zápis v databázi s tím, že se ověřuje i počet aktivací, jestli není zablokovaný a podobně. To jsou technické věci, není to ověření legálnosti.2) Upgrade teď z Win 7 na Win 10 vykonat nemůže, pokud nemá licenci na Win 10.3) Voloviny nepíšu.4) Tazatel tam Win 10 ještě neměl.

Instalovat W10 na 8710p je sebevražda, je to hodně starý stroj.

nainstaluj si tam tu Vistu co tam mas mat od vyroby a potom to cele vyhod do elektroodpadu. Na pouzivanie v roku 2021/22 sa notebook z roku 2007 nehodi.

To CD, co mas je ocividne nejaky prehistoricky build, navyse ocividne iba EN, nie multi verzia. Cestina v tom nie je a pravdepodobne v tej instalacke su i nejake zastarale subory, napr. vyprsany korenovy certifikat, preto po obnove nefunguje ani windows update a preto to do rozumneho stavu ani nedostanes.Ako tu uz bolo napisane, stiahni si aktualnu full instalacku z MS alebo lepsie, stiahni a daj tam rovno Win 10, pokial to nie je nejaky obstarozny HW, pre ktory neexistuju pre Win 10 ovladace.

Kde mám stáhnout tu originál instalačku??? To je zdarma?Nějaký odkaz//Upraveno, caps lock si strčte někam.//

Instalacku stiahnes z webu Microsoftu, je to volne (nie zdarma), pri instalacii musis zadat licencny kluc ktory mas k tomu NTB.

Instalační soubory Windows 10 stáhne od Microsoftu bez problémů.Ale instalační soubory Windows 7 z webu Microsoftu pomocí OEM klíče od HP stáhnout nejdou.

"TO JE ZDARMA?"Není to zdarma, upíšeš svou duši Microsoftu, bu, bu, bu.

Proč řveš?! "...Ako tu uz bolo napisane, stiahni si aktualnu full instalacku z MS..." ty jsi retardovaný, že jsi nepochopil, co se tam píše?!Spustíš webový prohlížeč, do vyhledávání napiš slovo: "Microsoft" a odklepni klávesou "Return" (ať je také nějaká sranda). Nejlépe sežeň někoho méně inkluovaného.

Je pro Windows 7 důvod? Není lepší tam hodit Win 10?A pokud jsou opravdu nutné, tak musíš nahrát Windows 7 už se servis packem. Odkud jsi ukradl tu instalačku? Proč si nestáhneš originál od MS? Tam to normálně česky je. Případně, když už to musí být někde z netu, tak si stáhni takovou verzi, která má už všechny updaty integrované v sobě.

to jde stáhnout zdarma? muzes sem hodit odkaz, nikde to nevidím...

aktivuješ to licenčním klíčem co máš k tomu Win7:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

já mám pouze to cd. jak zobrazím ten licenční klíč? a nevypršela už náhodou bezplatná migrace z win7 na win10?

Notebook nemá štítek Windows zespodu?Pokud ne tak použij:https://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_view...

Bude ho mít v biosu, tak ho vyškrábe normálně přes příkazový řádek:wmic path softwarelicensingservice get oa3xoriginalproductkey

no řekl bych že Produkey bude pro běžného uživatele jednodušší varianta než se hrabat v Biosu a CMD. S ohledem na to, jak se tu ptá...

A jak můžeš vědět, že tam je klíč ze štítku? Daleko běžnější je klíč výrobce. A klíč výrobce ti bude k ničemu. A ten ze štítku získáš v tom případě jedině tak, že se koukneš na štítek, protože ani v biosu uložený není.

myslím že je zbytečné spekulovat coby kdyby...Za vyzkoušení nic nedá, ten SW se ani neinstaluje.

Co máte všichni s tím "stáhnout zdarma"?Na tady to máš, můžeš se hrát:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

"Proč si nestáhneš originál od MS?"lebo tam ma legalne Windows Vista.

Počti si na https://web.tobynet.cz/obsah/reinstall.php , třeba tam nalezne tvoje ztrápená duše klid...

Nesdělil jsi nám, jaké Wimdows 7 jsi instaloval (32/64 bitů) a jestli tam už je nainstalovaný SP1.Napřed musíš mít nainstalovaný SP1 KB976932 (pokud už nebyl integrovaný).Následně pre-SP2 KB3020369pak SP2 KB3125574 následně opravu automatických aktualizací KB3177467Potom by už se aktualizace měly rozjet. Pokud ne, pokračuj s KB3172605 KB3179573 KB3185278 a KB5007236 (viz https://it.cestuji.info/externi-odkazy.php třetí odstavec)Jednotlivé KB najdeš na https://www.catalog.update.microsoft.com/ a stáhneš si je na jiném počítači a nainstaluješ ručně.

"prosím pomožte"nainstalovat dneska funkční Win7 není uplně věc pro amatéry. Auto si taky sám neopravuješ a dáš ho do servisu (resp. tvůj tatínek)Neinstaluješ poslední aktuální instalaci Win7 SP1 (DVD starý 15let...), nemáš tam ovladače (ani je tam neumíš najít a nainstalovat) atp atp.. svěř to odborníkovi a nebo si tam dej rovnou Win10, to nejspíš zvládneš.

Tak co Adame, už to máš?