» Poradna » Mobily

Velkoformatovy displej nebo TV

Ahoj, Zvazuju koupi TV ale nevim jestli neni lepsi velkoformatovy displej nebo uplne neco jineho.Doted jsem pouzival telku jenom na filmy (mam pod ni stary notebook) a PS4. TV jako takovou vubec nepouzivam.Ted bych chtel mit obrazovku pripojenou jen na PS4, NAS nebo Externak a notebook co pouzival normalne. Pokud by to vsechno slo bezdratove, bylo by to uplne nejlepsi. Otazka je jak to udelat co nejkvalitneji a aby to bylo vsechno na ovladani co nejpohodlnejsi.Diky za vsechny rady a tipy,F.

Odpovědi na otázku

Velkoformatovy displej ve stejnem rozmeru bude drazsi nez TVDoporucuji propojit hezky vsechno dratove, predejdes problemum (vypadky wifi v duvodu ruseni). Pripojeni na NAS - bud muzes streamovat po siti (DLNA), pripadne nektere nasy (napr. QNAP) maji i HDMI vystup a moznost provozu mediacentra (typicky Kodi). Doporucuji ale oddelene zarizeni. Pohodlne ovladani - idealne mediacentrum s ovladanim uzpusobenym na DO. Mit pripojene PC s beznym desktopovym OS a pouzivat klavesnici a mys za pohodlne nepovazuji.

TV je levnější a univerzálnější řešení. A propoj to rozhodně drátově. Je nesmysl pro stacionární přístroje používat bezdrátové propojení. Není tak stabilní a ruší vše okolo. Já vím, že všichni výrobci, poskytovatelé a operátoři všude propagují samé bezdráty, ale to je jen hloupý marketing. Doteď nikdo nevymyslel nic lepšího, než drát. Bezdrátové připojení si nech na přenosná zařízení.

No podle me pokud to mas jen na sledovani filmu, tak NTB vyhod, kup RPi2, propoj z TV HDMI, a to RPi ovladas ovladacem od telky. RPi pak pripoj k netu, TV timpadem nemusis. na RPi kodi a dej za TV. Je to jednoduche a lacine a luxusni reseni. DO od TV ti pak kody bude posilat pres HDMI, to rpi to umi prijmat. Ja to tak mam NAS a jine veci mam uplne mimo. Navic je to PASIV reseni. v obyvalu se nic netoci nehuci a neobtezuje te pri vecernim sledovani.

Celkem mi vyhovuje kpavesnice mys a pc... Clovek ma neomezeny monosti... Na kodi obcas neco chybi...

Taky se připojím k doporučení drátového propojení. Ty bezdráty jsou hezké, ale jen když fungují tak, jak výrobce slibuje... Bohužel mám spoustu zkušeností s laborováním i u dost drahých zařízení a člověk pak nadává ve smyslu "proč tam ti k*k*ti do pr**le nedali normální drát?" - protože třeba totéž zařízení s drátovým propojením jelo hned a tak, jak mělo.