Velké zatížení procesoru až 100% při hraní her i při využívání firefoxu

Ahoj,asi před pár týdny jsem vypozoroval sekání se her i prohlížeče firefox.Otevřel jsem si správce úloh a zjistil jsem, že třeba takovej Battlefield 4 je schopen zatížin procesor na 80%. Do té doby jsem ho měl nastaven na ultra a zkusil jsem dát i nejnižší nastavení, ale beze změny.Projel jsem PC windows defenderem a oskenoval antivirem Avast.Pár problémů to našlo a ty jsem odstranil, ale stále žádná změna.PC: LenovoOS: W10 HomeCPU: Intel Core i5-6600 3.3GHzRAM: 16 GBGrafika: GeFORCE 970 (myslím že 4 GB)

Odpovědi na otázku

Grafická nastavení mají poměrně malý vliv na procesor. Ne, že by to vliv nemělo, ale to co se na té scéně děje se musí počítat pořád (fyzika, postavy, práce s daty,....). Battlefield je známí žrout procesoru. U 4 jádra na Ultra detaily není v dnešních hrách problém dosáhnout 100% vytížení. Není to nic nenormálního.Co už nenormální je, je to vytížení ve Windows. S tím ale poradíme, protože nevíme co na daném PC je. Tohle často dělají různé tunící programy a všeljaký balast, co dnes všichni do PC instalují za účelem zvýšení výkonu PC. Prakticky nemine týden, aby se tu někdo takový neobjevil. Tím samozřejmě netvrdím, že to je nutně váš případ.Lze poradit jediné:Podívat se co PC vytěžuje a řešit to. Následně se podívat na takty procesoru, teploty,.... Vzhledem k tomu, že to je skládané PC lenovem, tak bych si ověřil, zda nedělá nějaké potíže i deska (často ošizené u stavěných PC). Zdroj by se choval jinak, byť ten výrobci sestav šidí také.

* známý*s tím ale neporadíme, protože...

Nejsem si vědom, že bych si úmyslne nainstaloval nějaký boostící software. Jinak teploty CPU za klidného chodu jsou mezi 30-50 stupni celsia.Zde je screenshot využití CPU pouze při využití internetového prohlížeče: http://www.imgup.cz/image/Ln3b

Teploty se měří v zátěži a ne v klidu. Pokud to v plné zátěži běží na správných taktech, tak OK. Pak bych hledal problém jinde. Především v softwaru. Aneb, co znamená to: "Pár problémů tam bylo, ale ty jsem odstranil." To tam byl nějaký vir? Jak jsem ale psal nahoře. U tohoto těžko radit. Dejte tam nějaký ten zátěžový test, třeba Aidu a podívejte se, zda si to drží takty a jsou v pohodě teploty. Pokud ano, tak bych na 99% hledal problém v softwaru.

Ano, windows defender našel toto: http://www.imgup.cz/image/Ln3Ya avast myslím že též něco.

Popisuješ typický OS napadený exploity a zotročený v botnetu.Co s tím?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.4) Pečlivě prostudovat FAQ:https://mople71.cz/faq/5) Dodržovat.

Mno.....zálohu OS nikde nemám. :DTakže to asi rovnou můžu OS reinstalovat. S tím že na SSD mám ten OS společně s programy jako prohlížeč atd a na HDD mám hry a dokumenty. Tak by mělo stačit zformátovat jen to SSD?

Blahopřeji: perfektně optimalizovaný OS => minimální práce s instalací/obnovou.Instalace OS je popsaná detailně krok-za-krokem ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNezapomeň na začátku vyčistit SSD.Pak standardně zálohuj zdravý stav OS do externího média:sdclt

Teoreticky ano, pokud je ten hdd čistý. Do dokumentů nic nepoleze.Otázka je spíše s těma hrama. Nenatahal jste si náhodou do PC balast právě s nima a jejich "ehm" upravenými spouštěči? Pak bych to totiž raději smazal všechno a příště si to raději pořídil z oficiálních zdrojů.

Ahoj mám podobný problém zjistil jsem u starých her jako jsou Return to castle wolfenstein,Call of duty1,Max Payne1 že tyto hry mě dříve zatížily procesor na málo a ted Return to castle wolfenstein a Max Payne 1 60 až 70 procent vytížení procesoru a Call of duty 1 na 100 procent procesor. PC-AMD Athlon II X2 270 ,3 giga ram, a 1 giga grafiku nvidia geforce GT430. Rozjel jsem i náročnější hry je zajimavé že Call of duty Modern Warfare3 žerou jen 50 a 60 cpu i to mě žralo dřív cpu mémě. Projel jsem to vícero antivirama včetně formátu disku a nahrátí čistétho Windows a nic nepomohlo. Mám to od té doby co jsem tam nainstaloval zavirovanou hru pravděpodobně.