» Poradna » Notebooky

Velká písmena s diakritikou přes shift píše čísla a fungují jen s caps lock

nemohu dostat zpět nastavení, kdy jsem psal VELKÁ písmena s diakritikou přes SHIFT (ÝŠĚÉŠÉÁŘ), teď to jde pouze přes CAPS LOCK; přes SHIFT to napíše čísla... Numerickou klávesnici mám zvlášť napravo, funkce NUM LOCK nemá vliv.Pomozte, prosím, dříve to šlo, teď ne a zdržuje to.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Aky mas pc, notebook, OS - Windows? Ak mas spustenu aplikaciu pre klavesnicu, tak to tam vyskusaj zmenit, prip. prestuduj manual, mozno sa to prepina cez nejaku skratku, Fn+...

Mám Asus Altec Lansing srs, Windows 7. Ve Fn to nebude, zkoušel jsem, o aplikaci nevím. Nemám zkusit "aktualizovat ovladače zařízení" (mmc.exe)?Díky

Vyskusaj stlacit spolu Fn+NumLock.

Fn+NumLock už jsem právě zkoušel než jsem zde vložil tu otázku a nic...Ale je zároveň zajímavé, že tahle kombinace právě nemění ani to, co by měla měnit, zůstává to tak, jak jsem popsal v dotaze.Díky

Ak je problem, ze sa neda vypnut NumLock, tak to mozes nasimulovat v programe HotkeyP, zadarmo, napoveda, cestina.Kl. skratka: akakolvek, napr. ctrl+shift+nPrikaz: MacroParametre: \numlock

Mně jde vypnout NumLock, ale kombinace Fn+NumLock(ScrLK) nic nedělá - měla by přepnout numerickou klávesnici na šipky, ale to se děje samo, pokud obyčejně vypnu NumLK (samostatně)... Obojí toto přepínání nemá vliv na českou diakritiku ani na můj problém výše popsaný (nic se na tom stavu nemění).Myslím, že jsem kdysi nechtěně zmáčkl nějakou trojkombinaci kláves a tím tenhle zvláštní problém vytvořil (možná AltGr+něco+něco nebo možná jinak, ale asi 3). Nenašel jsem seznam nebo rady ohledně trojkombinací/trojhmatů (kromě CtrlAltDel nebo pouze v programech).Pokud by to bylo takto, nepomohlo by udělat něco s ovladačem klávesnice v nastavení?DíkyPS: chtěl jsem se asi naučit, jak napsat klávesnicí stupně, jestli se mi to správně vybavuje...

možná by pomohla nějaká utilitka na přemapování kláves, např Microsoft Keyboard layout creator.Jinak velká písmena s diakritikou nejsou, tak častá, pokud by se psali celé věty velkými písmeny, tak je lepší ten CapsLock, pro písmena na začátku vět lze použít ve wordu automatické kapitálky tzn vše se píše malými a program automaticky na začátku vět změní písmeno na velké. Jinak se používá kombinace klávesy ˇ´ + Velké písmeno - už od dob psacích strojů.