Velikost monitoru - dá se zvyknout?

Zdravím vespolek, vybírám monitor už delší dobu. Mám hodně specifické požadavky a hledám správný kompromis. Monitor, který by mohl vyhovovat všem mým požadavkům má jednu "drobnou" nevýhodu v tom, že je daleko větší, než jsem původně hledal. Byl jsem se i podívat do showroomu na jiný podobně velký monitor. A tak se chci zeptat, jestli už někdo máte osobní zkušenost s velkým monitorem? V mém případě se jedná o 32 palcový monitor BenQ PD3200Q:https://www.alza.cz/32-benq-pd3200q-d4616236.htmHloubka mého stolu je 80 centimetrů.Na první pohled mi ten monitor přijde opravdu zbytečně moc velký. Co myslíte? Dá se na to zvyknout? Neukroutím si při práci oči?Sajmon

Odpovědi na otázku

Take me to zajima. Diky

To záleží na tom, co na něm budeš dělat. Osobně si ale myslím, že už je docela dost velký - sám mám u jedné stanice 27ku.

Co si myslíme my, je celkem jedno, protože tě neznáme. Při uvedené hloubce stolu, budeš mít monitor od očí asi 65 cm (tedy pokud není za stolem na zdi). Dál už záleží na stavu tvého zraku, velikosti tvého zrakového, pohledového a obhledového pole, apod. Takže pokud možno, osobně si to vyzkoušej.

na 2K 32 palcu nielenze sa da zviknut, ale mensi uz chciet nebudes, idealne na hranie a serialy, po case sa mi nezda uz taky velky, zniesol by som aj UHD 40 palcu, sedim tak 40-65 cm ked hram aj z gamepadom

40-65 cm ? A čo oči ,zatial slúžia ? Mám 4K 27" monitor , viem o čom hovorím ! Asi preto som si prikúpil aj jeden 24" .......Ale keď máš široký stôl , alebo ruky XXL , tak je to OK !

mam VA panel, pekna cierna, neziari tak ako IPS, presiel som z 27 palcu na 32 a je to super cez DP 75 hz, neskulim, vsetko je pekne citatelne, a kto nedovidi moze si prepisat DPI na 125 - 175 procent priamo vo windowse

To všetko viem , otázka je skôr , že z koľkých cm pozeráš na monitor ?

sedim v klssickom obyvackovom kresle, stolik mam nizsie tak 40 - 65 -125 cm, v tomto rozpati sa vetsinou hybem a pohoda, ziadne palenie oci, ani kyvanie hlavou z lava doprava, filmy serialy aj z toho metra a trosku viac ked sa rozvalim do pohody, co sa da hrat gamepadom, tak hram gamepadom, za klavesnicou je to tych 45 - 65

Nechtěl bych. IMHO budeš kroutit hlavou doleva a doprava jak slepice.

nezmysel, mam doma a nekrutim hlavou, ludia tu radia a ani si to nevyskusali, teoreticke rady su k nicomu

Určitě si zvykneš, to je jako s mobilem, každý se bojí většího a pak už menší nechce. Navíc se dá přidělat na stěnu, čím nějaký cm ještě ušetříš.

s tim mobilem je to nesmysl. mam nakej petipalec (ze zoufalstvi, ze nic mensiho proste neexistuje) a s**e me to furt neskutecne, ze me tlaci v kapse.

Pivot na stenu?

Asi výber menších / 4"/nie až tak široký ? Koľko 3-4 , alebo až 5 ....

To záleží na tom čo budeš robiť . Pozeranie filmou , hranie hier a zaroveň čítať a písať bede problematické , hlavne pri vysokom rozlíšení! Kúp ho internetovm obchode , priplať si možnosť vrátenia tovaru do 3 mesiace a máš po problémoch ! Keď ti nebude vyhovovať , vrátiš ho .....

Několik let používám na práci 30" monitor 2560*1600 (ten má ovšem trochu menší bod, než 32" a není tak široký, je to vyšší liga), stůl je taky hluboký 80cm, koukám na něj vlastně ze vzdálenosti 90cm. A jiný bych už nechtěl. Ovšem opravdu záleží na účelu použití, na texťák je třeba 27" ažaž.

No ja mam zatim 3x 24" FHD a vetsich bych se ale nebal. Je to jako s telefonem - na vetsi se zvykne hned, ale naopak je to masakr.

Tak si odpovím sám. Monitor jsem koupil, vyzkoušel a vrátil. Těch 32 palců je opravdu moc. Na web a práci asi dobrý, ale na hraní her a sledování filmů ze židle to opravdu není (leda bych si sednul o 4 metry dál). Když jsem na monitor koukal, musel jsem kroutit očima abych měl přehled co se děje na celé obrazovce. Pro moje použití je ideální 24-27 palců. Teď se rozhoduji mezi Iyama XUB2792QSU a Dell S2719DM.Sajmon