» Poradna » Mobily

Velice chytrý vir v tabletu prestigio

Ahoj všem.Předem upozorňuji, že tablety nedělám, tak se omlouvám za natvrdlost. Kolegyně mi přinesla tablet s tím, že tam děti něco zmackli a end. Tablet má v sobě opravdu parádní vir který se projevuje tím, že hned po úvodním logu virobce nezačne načítat os, ale jen dvě reklamní okna. Říkal jsem si, že to bude hračka a ejhle. 1) Hard reset nejde - tablet se nespustí, než pustím tlačítka kterýma bych ho do resetu dostal.2) Windows ho nevidí, Linux vidí, ale jakmile se pokusím připojit zamítne mi odpověď. Kali byl posun, ale jakmile se tablet dozví, že se do něj snažím dostat zresetuje se (odpojí se, znovu připojí a vše na novo)3) Dotek nereaguje4)jednou sám od sebe naběhl do androidu jen tak. Nic jsem s tím nedělal, jen se pokusil zapnout. Jakmile jsem já vůl dal jen v systému Hard reset problém byl zpět.A teď me dotazy1) je nějaká šance, že by pomohla myš?2) není nějaký klonovaci program co umí propojit s pc (napájení Micro USB)3) je šance, že by pomohlo odpojení baterie, rspk. Jsou baterie na ksande, nebo pajene? Případně, dá se vyjmout disk, nebo je to jen napájene na desce?Díky všem za radyONDRA

Odpovědi na otázku

A jak si můžeš být jistý, že je to vir?Prestigio byly solidní krámy a klidně to může být odcházející základní deska nebo nějaká jiná část HW...

ja ti nevim, reklama full screen hned po bootu? Tak se u tebe projevuje vadny HW? O takove HW vade jsem jeste neslysel :DSpise je pravdepodobnejsi ze ten Prestigo tablet bezel na nejakem velmi starem neaktualizovanem Androidu ktery trpel na code execution exploit v mam pocit to byla knihovna na zpracovani obrazku nebo zvuku nebo oboje :D a pak trpel na privilege eskalation exploit... kdyz tohle spojis dohromady, tak to znamena ze zakerna webova stranka mohla tyto chyby zneuzit ke vzdalenemu spusteni kodu a eskalaci prav na root... no a pak si takovy kod muze delat s danym zarizenim cokoliv, od prosteho bricknuti az po zobrazovani debilovin na displayi...Co se reseni tyce, pokud je tablet ARM tak jsi v haji protoze ten virecek mohl prepsat/upravit/zkriplit uplne cokoliv v eMMC vcetne recovery a tim padem jedina moznost je prepsani eMMC skrze JTAG na co je treba specialni vybaveni v hodnote vetsi nez je cena noveho tabletu. Pokud je tablet x86 (hodne Prestigo tabletu jsem videl s Intel Atom) tak staci pres prechodku USB-OTG pripojit napajeny USB rozbocovac na kterem je navesena mys, klavesnice a flash disk s Ubuntu/Debian x86 (x86 pisi zamerne, hodne Intel Atom zarizeni ma x86_64 CPU ale jen x86 UEFI!!!) ... Pak staci busit do DEL/F2 jako na standardnim x86 PC bootnout pozadovane distro a wipnout eMMC a rozjet tam Ubuntu/Debian

nevíme, co je zač ta "reklama". Taky by to mohl být splash screen OEM výrobce hardware nebo něco takového... Se jednou kamarád divil, co se mu to začalo při startu PC najednou objevovat a ono to byl splash od základní desky.

1) kolegyně říkala, že děti na něco klikli a od té doby to přestalo jít.2) reklama která nejde vypnout je dle mého prostě vir

Neexistuje žádný vir pro android, který by dokázal obejít hard reset. Takže si na internetu vygoogluj, jak se dělá hard reset u toho konkrétního tabletu. Nejspíš se do resetovacího menu dostaneš z VYPNUTÉHO stavu kombinací kláves (často to bývá on + vol Down. Každopádně je divné, že by děti nějakým zmáčknutím něčeho dostali do tabletu vir. Takhle jednoduché to fakt není.

napadá mne - ale nevíme, o jak staré děti šlo - zda se to třeba nepokoušely rootnout, nebo tam nedejbože nacpat novější Android - pak by se to klidně "najednou" mohlo začít chovat takhle divně.Tazatel každopádně neuvedl podstatné informace, jako přesný model tabletu a na co je vlastně ta údajná reklama při startu. Jestli to třeba není nějaké logo a čínský nápis, což by právě mohl být ten OEM splash screen...

Co to je za tablet se zjistit nepodařilo? To bude potom těžké s tím něco udělat...

Zkus zda půjde nouzový režim tlačítko power+tlačítko snížení hlasitosti držet zaráz. Spustí se jen systémové aplikace. A podívat se do nastavení aplikace zda tam není ta podezřelá a nebo udělat tovární nastavení.