» Poradna » Programy

Veeam B&R, Backup WIN computer

Zdravím č, chtěl bych se prosím zeptat, zda-li se někdo nevyzná ve Veeamu Backup and Replication, tento nástroj používám zejména na zálohy VMs, ale chtěl bych ho použít i na zálohu fyzického WIN PC, který by byl "managed by backup server" (ne agentem), bohužel tahle funkce se mi podařila zprovoznit pouze jednou jedinkrát, všechny moje ostatní pokusy zhavarují na Rescanu PC a v inventory mi to píše chybu "rpc connection failed", neví někdo prosím co je za problém, že Veeam není schopný provést rescan a následný backup..? Můj postup je takový, že dám novou backup job kde dám Windows computer projdu si wizzardem (zadám IP cílového PC a přihlašovací údaje) a zapnu job, který není schopný udělat rescan. Podotýkám ještě, že cílové PC nejsou v žádné doméně.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Proč nenapíšeš na podporu Veeamu? Používáš free nebo placenou verzi? Jestli se nepletu tak ve free to co chceš nejde. Možná zkus toto https://forums.veeam.com/microsoft-hyper-v-f25/rpc...

To co požaduješ, ve Free verzi nejde.

Pak nerozumím tomu, proč jeden PC mi prošel, jedná se o ten PC na kterém běží ten Veeam backup and replication..

Zkus na tom postiženém PC nastavit klíč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System Value: LocalAccountTokenFilterPolicy Data: 1 (to disable, 0 enables filtering) Type: REG_DWORD (32-bit) na 1Jinak založ service request (po přihlášení k veeam.com)

Perfektní, pomohlo to, děkuji nastotisíckrát, jste bůh..