» Poradna » Ostatní

Věčný problém a ne a ne se ho zbavit.....

mám menší problém s většími následky....
Kdysi na mém PC - K6/2 350 - VIA chipset - Velocity 100 AGP - nejely
hry pod Direct3D - 99% se jich postartu tvrdě kouslo,OpenGl a Glide nemá chybu.
Jednou mi někdo poradil zkusit v Biosu vypnout položku Video Bios Cacheable,což
jsem udělal a D3D jelo ! Navrch jsem ještě tehdy nainstalovat VIA drivery 4.28
mám ten dojem,že to byli....
Teď po reinstalaci Woken D3D už zase nejede...zase se hry koušou....
přitom drivery Voodoočka jsou stejné a i drivery na Desku od VIA jsou stejné...
Zkoušel jsem vše...drivery,staré-nové,pro Voodoo - VIA ... a nic... I v Bisou
jsem si s čím šlo pohrál,ale bez úspěchu....
Může mi někdo poradit,co s tím ? U velocity 100 mám zaplou 2 TMU (vypnutí nepomohlo).
Nic není přetaktované....
předem moooc díky...
Sestava: pc AMD k6/2 350 Mhz (3,5 X 100) ,96MB SDRAM (32+64MB 100Mhz) běží na 66Mhz,
Velocity 100 8MB SGRAM AGP 2x ,SB 128PCI
Mike :o(

Odpovědi na otázku

test poradny

Jakou mate zakladni desku?

Acorp 5VIA77 - chipset VIA Apollo MVP3 - AGP 2x..

Pravdepodobne to s tim nesouvisi, ale zeptam se Vas: Proc pouzivate PC100 pameti na 66MHz, dyt je to plytvani vykonem, CPU vam jede na 100MHz FSB a pameti na 66MHz, MVP3 set 100MHz umi, tak co je tim duvodem.

V manuálu je zmínka o jumperu díky němuž můžou jet RAM na 100Mhz,jenže ty piny jsou na zákl.desce amputovaný už od výrobce...
osobně jsem je nijak nezkoušel spojit...radši..kdyby něco nevyšlo,jsu bez PC.....radši beru jedoucích 66 !

Tak tomu rozumim, mam FIC VA503A a ta umi 100 a 100,nebo 100 a 66 atd. Takze to jede bez problemu(navic jsem tam dal PC133 pameti, takze krasna prace), kazdopadne je to skoda mohlo to byt zas o necem jinem. Ted me napada, co takhle skusit misto 100 treba 95MHz, u svy desky mam, krome dalsich, moznost 95FSB a 95 SDRAM.

RAM jde obvykle nastavit synchronně s AGP, nebo FSB.
Pokud to deska neumí.......
Říkáte, že to předtím chodilo.
to může být
a) jiným přidělením prostředků.
b) VIA AGP driver jde nainstalovat ve Standard režimu, nebo v Turbo, jak jste ho instaloval ?
Máte nejnovější verzi VIA service packu?? staré verze mohou fungovat dostatečně, jen pod některými verzemi OS
c) nedal náhodou nějáký chytrák kartu do PCI 1 ?

PCI je neměné.v 3 slotu je SB128 PCI a nic víc...
instaloval jsem balíček VIA 4in29v  - AGP driver v  Turbo režimu

Ake pouzivas Windowsy?Pozri sa, co Ti sedi na jednotlivych IRQ, hlavne, ci IRQ videokarty nie je zdielane s niecim inym.