Ve zdroji zapraskalo a PC se vypl

AhojDnes mi pravděpodobně vyhořel zdroj. Byl jsem zrovna na ploše a instaloval War Thunder. Najednou ve zdroji něco prásklo. PC se vypl. Šel jsem nahodit pojistky a druhá rána. Komponenty jsem kontroloval. Nezdají se být poškozené. Jak mám zjistit co všechno s sebou zdroj odnesl? Jak mám postupovat při reklamaci? PC jsem dnes složil naistaloval na něj windows a dnes jsem i o něj přišel.PC: Zdroj: Fortron hydro 500wZákladní deska: MSI B250M MortatGrafická karta: MSI Radeon RX480 4gbProcesor: Intel Core I3-7100Ram: Hyperx Fury black 8Gb 2133 MhzDisk: Seagate Barracuda 1Tb

Odpovědi na otázku

Nezkoušej to hlavně už pouštět a odpoj zdroj, dej na reklamaci a kup si mezitím nový - třeba seasonic. Jinak se předtím poraď, než něco koupíš, místo i3-7100 si mohl ušetřit polovinu ceny a koupit G4560, který na RX480 bohatě stačí. A RAM máš jen 2133MHz místo podporovaných 2400, zase to může znamenat FPS dolů.

S tím,že se mohlo ušetřit souhlasím, ale s tím, že G4560 stačí k RX 480 ne:https://www.youtube.com/watchTady je porovnání s RX 470 (čili slabší kartou) a jsou tam hry, kde jsou fps skoro úplně stejné jako s GTX 1050TI (čili ještě slabší kartou). Ve výsledku, tedy silnější grafika pomůže tam, kde to G4560 stíhá, ale už je dost her, kde prostě nestíhá v kombinaci s takto silnými grafikami. A to se ještě nebavíme o rovnoměrnosti snímkování.K RX 480 měla už být nějaká i5, nebo nějaký Ryzen od AMD.

Jestliže to odešlo, tak moc možností není. PC jste stavěl sám, takže musíte reklamovat danou komponentu. Bez vyzkoušení to ale nepůjde. Tudíž musíte někde sehnat a zkusit jiný zdroj. Když to naběhne, tak OK, když ne, tak budete hledat dál.

"Jak mám postupovat při reklamaci?"To Vám řeknou na místě, kde prostě řekněte co se stalo. A pokud budete mít štěstí na firmu (človíčka) tak bude výsledek Good a pokud chytnete ..... prostě někoho koho zajímají jen prašulky: ***SPAM*** budete mít smůlu. Je to docela dobrá škola a za sebe můžu říct, že jsem odrovnal tolik zdrojů až hamba. Prostě takový MAGNETO na PROBLÉMO. A i dederoni v hotelu v Esslingen-u mají na co vzpomínat. Když jsem vlastnoručně předělaným kabelem k notebook-u vypnul celé patro. Stane se, NOoooooo. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. A kdo nic nezkazí, má život jako ........................ Ano ten kastrovaný kůň.

Co to je "hamba"? Znám pojem hambalka, co po nich chodí holůbek, když od Buchlova věje větor, ale co to je hamba, to namoutě nevím...

Všetko sa dá opraviť, ovšem musíš mať v tom už skúsenosť. Treba dať nový zdroj a ten starý potom otvoriť, treba zmerať tranzistory na primárnej strane, a elyty či sú nie poškodené /zmerať ich kapacitu/ na sekundárnej strane bývajú vyfúknuté elyty, vymeniť a inak na sek. strane neopravujem poruchy, pokiaľ je tam vadný integrák, nemá to význam opravovať. 70% zdrojov opravujem , ale je treba ich skúša s plnou záťažou tj zapojiť aspoň 80% záťažou odpormi a zmerať zvlnenie osciloskopom. No nie každý si to dokáže zmerať, Napr 12V ,15A výstup zaťažiť odporom 1 ohm patričnej watáže. Do PC daj určite noví zdroj!!