» Poradna » Mobily

Ve sluchátkách přes BT normálně hraje hudba, jak někdo zavolá přes mess vypne se

Zdravím když mám připojený bluetooth sluchátka k mobilu a poslouchám přes ně hudbu, tak jakmile mi kamarád zavolá přes messenger, tak se u hudby automaticky vypne zvuk a nejde zapnout, slyším jen hovor ale hudbu už ne. Chci se zeptat, jestli nejde někde nastavit abych mohl poslouchat obě věci zároveň. Pořizoval jsem si sluchátka právě kvůli volání a hudbě zároveň, která kamaráda ruší. Mám mobil Ulefone power 3 a sluchátka KOTION 3505. Problém bude dle mého na 95% někde v SW mobilu, ale absolutně mě nenapadá kde. Poradí mi někdo prosím?

Odpovědi na otázku

No nevím, ale hovor má před hudbou (nebo jakýmikoliv jinými zvuky) vždy prioritu. Tj když je hovor, tak se hudba vypne, nebo ztiší, bez ohledu na to, zda to jde do repráčku nebo BT sluchátka. To je vlastnost přímo systému Android a co jsem bleskem zkusil něco vygooglit, tak se mi to potvrzuje.

to je naprosto normální,dělá to i v autě když máš připojenej mobil k radiu přes bluetooth

To mi došlo, ale dá se to nějak eliminovat? nějakým programem nebo nastavením?

Podle všeho ne. Jde o vlastnost systému, když jde hovor, ostatní zvuky se vypnou, taková je myšlenka. Na xda-developers to řešili a všechny postupy, které jsem tam zahlédl, jsou v běžné praxi asi nepoužitelné, editace konfiguračních souborů v systému i aplikacích, tj minimálně root a velmi dobře vědět, co dělám...

Mně je jasné, že klasické volání přes operátora asi eliminovat nejde. Na druhou stranu messenger i skype jsou programy do mobilu přidané, tudíž jestli mi nešlo systém nějak ošálit tím, že bych mu řekl, že ten program při volání vlastně nedělá volání, jestli mi rozumíš. Pokud to nepůjde tak budu lehce nasraný a budu muset počkat na ten bluetooh adaptér co jsem si objednal do PC, protože z PC mají zase sluchátka hrozný zvuk kvůli zastaralému BT a je to hrozný zvuk.

Rozumím, ale nevím. Klasické volání přes operátora je přece taky jen zvuk z nějaké aplikace, ta se dá i vyměnit za jinou. Někde v té aplikaci je řečeno - Tohle je hlasový hovor - a systém android podle toho k tomu přistupuje a dává tomu prioritu, nastavuje hlasitost, zvolí výstupní zařízení a podobně. A stejné označení výrobce SW dal i do messengera, do skype, do jabberu, hangouts a já nevím, v čem všem se dá ještě "volat". No a právě ty úpravy, co jsem viděl, tohle mění, mění tu konfiguraci SW, aby si android myslel, že to je třeba hudba a nakládal s tím jinak. než s hovorem. Ale jak říkám, myslím, že to bez hluboké znalosti konkrétních aplikací neohneme.

Dobře, každopádně moc děkuji za radu.