» Poradna » Web a internet

Vdsl

Přeji pěknou neděli . Mám bezdratové připojení k internetu rychlost cca 25Mb/5Mb za 250 Kč měsíc Dostal jsem nabídku na VDSL 100/10 za cca 500 měsíčně poskytovatel 365 internet . To původní připojení mě dostačuje má ping 5ms ještě doplním . Ta nabídka na to nové připojení se mi libí a chtěl jsem prostě jen zvýšit rychlost .Příjemně mě i překvapilo, že Cetin v naší malé vesničce vybudovat rDslam a je 240 metrů od našeho domu Ale na co se chci zaptat , když se objedná dejme tomu rychlost 100/10 tak realita je asi jaká ? A hlavně jaká je odezva ? pracuji mimo jiné i jako telefonní operátor z domova, tak potřebuji slušnou odezvu bez výpadků

Odpovědi na otázku

To ti nikdo neřekne záleží na poskytovateli a na místě tvé přípojky. Takže jediný způsob jak zjistíš je že si tu službu objednáš a sám vyzkoušíš. Většina poskytovatelů umožňuje službu nezávazně vyzkoušet....Druhou možností je se poptat sousedů jestli tu službu nemají a jak jsou spokojeni. Ale lepší je to vyzkoušet sám...

To nikdy nevíte, dokud nevyzkoušíte. Bohužel. Záleží i na vzdálenosti od domu, ale to by u vás mělo být OK. Je plno lidí, co na VDSL nadává, ale já třeba teď píši taky z VDSL připojení od O2 a nemůžu si to vynachválit. Jasně, jsou relativně drazí, jasně rychlost někdy není úplně není to, co je na papíře. Na druhou stranu, takto stabilní internet jsem nikde jinde neměl. Pingy naprosto ukázkové. Optika není a všichni ti WiFináři se můžou s tou odezvou jít zahrabat (už jen proto že jsem v ďolíku). Jede to v létě v zimě, při vichřici, nebo za bouřky. Jede to pořád a je to stabilní. Pak vám ale napíše dalších 10lidí, kteří jsou na jiném místě, s jinými podmínkami, kde jim jde připojení přes jiná místa a budou vám říkat jak je to nestabilní a jak to nefunguje, atd...Prostě pokud nevyzkoušíte, tak se nedozvíte, jak je to u vás.

Ted mam VDSL 20/2 ping na google 10ms, za tyden prechazim take pod 365 internet 50/5. Novy Dslam mame take kolem 250m, teoreticka max rychlost je tu 250mbit, pokud mas take max 250:https://zrychlujemecesko.cz/tak 100/10 by nemel byt problem dosahnout na tyto hodnoty..ping by mel zustat stejny

tak já se hlavně tak trochu bojím toho 365 internet . Neznámá malá firmička A třeba VDSL za ceny O2 a T-Mobile mě přijde drahé

365 ma dobrou povest, stejne to beha po stejnych dratech jako od kazdeho jineho poskytovatele, vetsinu problemu si stejne resim sam a kdyz uz je potreba technik, tak se stejne asi zajistuje externi? Ted jsem teda u Avonetu, take zadny problem, ale za 398,- mam 20/2 a za 404,- budu mit jinde 50/5. Stesti s tim novym dslam ze je tak kousek, driv sem mel jen ADSL max 6/0.5

tak mě to VDSL připadá celkově drahé . když vemu ceník o2 a T-mobile 50/5 499/měsíc 100/10/599 měsíc Podle mě by byla optimám cena za 50/5 300 Kč / měsíc a 100/10 400 Kč/měsíc . Ale na male vesnici je i VDSL velký úspěch .

Ja platil 390,- i za tech 6/0.5, nic lepsiho tu nebylo na vesnici a i tak to bylo lepsi(bez vypadku a nizky ping) nez jakakoliv dostupna wifi. Optika je asi 3km daleko, tak snad to sem CETIN casem taky natahne..https://www.cetin.cz/tiskove-centrum/-/asset_p...

Jakou rychlost může zvládnout vaše linka, zhruba zjistíte v administraci vašeho modemu.Pěkně to řešili tady:https://forum.root.cz/index.php

Zdar, 365internet ISP je naprosto v pohodě a nemůžu na ně říct křivého slova. Dva roky zpět jsem k nim přešel od těch zlodějů z O2 (subjektivní názor) na tarif 50/5, rok zpátky jsem vzal tvůj zmiňovaný 100/10 za měsíčních 476,- při roční platbě. Bohužel je to pořád to nejlepší řešení, pokud tedy na vesnici není čirou nehodou optika. Vzdálenost od mého DSLAMu zhruba stejná, jak tvoje. Zběžným měřením zde na Živě: down 102, up 10.. Howgh

pokud máš teď internet vzduchem, tak na VDSL se ti ping spíš zlepší. Ale na telefonování je to stejně jedno jestli je odezva 10 nebo 20ms. U VDSL je taky lepší stabilita služby nevím že by mi to za několik posledních let někdy vypadlo (záleží na lokalitě, ale pokud máš blízko k jejich krabici tak nebude problém).