» Poradna » Počítačové sítě

VDSL bridge

Dobrý den, nezná tady někdo prosím nějaký VDSL modem který umí spolehlivě bridge jde mi o to abych za to mohl dát noramalni router a nemusím nastavovat natovani atd dvakrát a celkově aby to pouze udělalo z té telefonní linky pouze rj45 výstup do routeru děkuji. Cena tak do 4000, aby byl spolehlivý je to ve firmě která je závislá na internetu.

Odpovědi na otázku

Bridge umí každý modem/router :) K tomu vlastně nemusí umět nic navíc, naopak stačí vypnout routovací část :)

A nemáte s nějakým konkrétnim zkušenost..?Potřebuju aby to bylo 100% funkční.

100% funkčnost neexistuje :) Ostatně ani VDSL přípojka není rozhodně 100% spolehlivá, takže by bylo více než dobré mít zálohu. To se řeší třeba kombinovaným modemem, který umí VDSL s mobilní data (přes SIM). Jinak je to ale opravdu jedno, prostě koupit nějaký značkový VDSL modem a vyhnout se těm nejlevnějším. Jako bridge budou spolehlivé všechny, problémy vznikají spíš v té routovací části. A pokud je ta firma závislá na internetu, tak by rozhodně stalo za to nechat si od nějaké profi firmy dotáhnout mikrovlnný spoj nebo ještě lépe optiku.

SIM zaloha už je. Ale i tak bych chtěl aby do dsl bylo spolehlivé. Akorát jeste se obávám že když v dsl modemu vypnu routing nevyřeším tím jeste to že potřebuju aby mi nat portování chodilo na router až za dsl protože lidi se vzdálení připojují na RDP server který je ve firmě.

To samozřejmě ne, ale za tím bridge přece stejně musí být router a v něm se to vyřeší.

Jinak firma závislá na internetu je odkázána na VDSL přípojku? To snad ne...

Bohužel ano.

Stačilo by ak by ti ISP dodal len modem bez routra. Ten je automaticky ako bridge.

Tak to ani nevím, že ISP něco takového umožňuje.

Nevim o tom, ze by nejaky DSL provider (nebo preprodejce) takovy HW nabizel.Proste poridite nejlevnejsi modemrouter a prepnete ho do bridge. Vzhledem k cene uz by samotny modem ani nemelo cenu kupovat. Krome toho i ty nejhruznejsi sracky funguji v bridge rezimu OK.

Pokud nenajdeš modem, který lze přepnout do bridge módu, hledej ten, který umí nat 1:1, tzn všechno co přijde na venkovní rozhraní bez keců pošle dovnitř a to co půjde ze vnitř přenatuje na veřejnout IP adresu. To by ti pro tvůj účel mělo stačit.

V bridge ta vec zadny NAT delat nebude, protoze to je ukol routeru, ktery je pripojen az za tim. V bridge rezimu je to jen tupy modem, ktery nic jineho nedela.

Ahoj, modemy jsou, ale kde je koupit?ARRIS FST1305,ZTE ZXHN H185,Technicolor DGA4130 - je na ebay