» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vbs nebo bat souborem odebrat řádek z text souboru pokud tam je

Dobry den, potreboval bych pomoci s nasledujicim. Dostal sem za ukol :"vbs nebo bat souborem odebrat řádek z text souboru pokud tam je- sef ma nejaky soubor a potrebuje z nej odebrat spatne radky. "Dokazete mi prosim nekdo pomoci?Dekuji.

Odpovědi na otázku

1) Nejprve definuj, co je špatný řádek, je v něm zvláštní oddělovač, nebo je prázdný, nebo se tam vyskytuje nějaké slovo, nebo je to slovo na určité pozici, ...?2) Bat asi nemá takové možnosti pro porovnání jako vbs, ale až podle definice špatného řádku bych volil prostředek bat x vbs.3) Pokud je to jednorázový úkol, lze to udělat i ručně editorem

Vlož do notepadu násl. text a ulož jako replace.cmd powershell -Command "(gc můj_soubor.txt) -replace 'co_nahradit', 'čím_nahradit' | set-content můj_soubor.txt"--------------Pokud budeš skript spouštět odjinud než je můj_soubor.txt, je samozř. třeba ve skriptu uvést plnou cestu k "můj_soubor.txt"

1) stále si myslím, že dokud nevíme, jak poznat "špatný" řádek, je těžké radit2) rozhodně bych si vstupní soubor nepřepisoval, jak je uvedeno v Tvém příkladu3) replace sice nahradí zvolený text, ale nevynechá řádek, max. zůstane prázdný

K nahrazení používám fart.ke stažení na https://sourceforge.net/projects/fart-it/manual:http://fart-it.sourceforge.net/

To je sice hezké, že používáš fart, ale úkol zněl jasně: "vbs nebo bat soubor"

Ano to se nevylučuje. V adresáři musíš mít soubor fart.exe, ale spouštíš ho z příkazové řádky nebo baťákem s parametry.Např. fart -c -r -i *.csv "# " "#"ruším mezeru u všech souborů s příponou csv.

Pokud lze špatný řádek definovat nějakým řetězcem znaků, kterým se liší od řádků dobrých, tak na to úplně stačí příkaz find.Například find /v "text v chybném řádku" soubor.txt > novy_soubor.txt