» Poradna » Programy

VBA excel

Ahoj lidi poradí mi někdo jak udělám abych nastavil určitou proměnou jako tlačítko a následně nastavil vlastnost tlačítka ? Bohužel takto jednoduše to nejde protože makro nastaví proměnou tlačítko na tlačítko v UserForm1 a následně na hodnotu 255 než aby nastavil vlastnost tlačítka na červenou barvu Příklad 1:tkacitko = UserForm1.CommandButton1With tlacitko .BackColor = RGB(255, 0, 0)End WithPříklad 2:tkacitko = UserForm1.CommandButton1.BackColortlacitko = RGB(255, 0, 0)Díky za rady

Odpovědi na otázku

Nějak nechápu jak jednoduše to začlenit do programu, potřebuju toto:If Cells(1, 1).Interior.Color = RGB(255, 0, 0) ThenUserForm1CommandButton1.BackColor = RGB(255, 0, 0)End IfIf Cells(2, 1).Interior.Color = RGB(255, 0, 0) ThenUserForm1CommandButton2.BackColor = RGB(255, 0, 0)End IfIf Cells(3, 1).Interior.Color = RGB(255, 0, 0) ThenUserForm1CommandButton3.BackColor = RGB(255, 0, 0)End IfIf Cells(4, 1).Interior.Color = RGB(255, 0, 0) ThenUserForm1CommandButton4.BackColor = RGB(255, 0, 0)End IfNahradit tímto:For i = 1 To Prazdny_radektlacitko = "UserForm1.CommandButton" & pozice & ".BackColor" 'vytvoření řetězceIf Cells(pozice, 1).Interior.Color = RGB(255, 0, 0) Then 'podmínka když je buňka červenátlacitko = RGB(255, 0, 0) ' tkačítko bude také červenéEnd Ifpozice = pozice + 1Next i

Už jsem nato přišel .... mockrát díky