» Poradna » Programy

VBA Excel - úprava znaků

Zdravím.Potřeboval bych pomoci s vytvořením maker. Dejme tomu, že mám v jednom sloupci kombinaci čísel s písmeny. Délka řetězce je 12 znaků (př.: PLO123456789). A potřeboval bych to změnit na výraz o velikosti 16 znaků. Vezmu-li to zleva, tak potřebuji za 6 a 8 znak doplnit "tečku" a na konec řetězce "/-". Takže výsledek v tom původním sloupci bude vypadat: PLO123.45.6789/-.Předem všem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

A potrebujes to opravdu formatovat pres VBA a makro?Nestačí ti třeba vzorec?=CONCATENATE(ČÁST(A1;1;6);".";ČÁST(A1;7;2);".";ČÁST(A1;9;4);"/-")

Na to poravdu nepotřebuješ makro. Stačí jednoduše =NAHRADIT(NAHRADIT(NAHRADIT(A1;7;0;".");9;0;".");15;0;"/-")

* na to opravdu... Píšu to z hlavy-oprava:=NAHRADIT(NAHRADIT(NAHRADIT(A1;7;0;".");10;0;".");15;0;"/-")

Přes ten vzorec (NAHRADIT) bych věděl, ale v tom sešitě je podobných operací ve více sloupcích a nechtěl bych generovat zbytečně nové sloupce. Generuje se z toho csv, které potom importuji do další appky.

Snad neco takoveho nebo podobneho?Sub vlozx1=Left(str,6) 'vrati „PLO123“x2=Mid(str,6,2) 'vrati „45“x3=Right(str,4) ' vrati „6789“finalstr=x1 & “.“ & x2 & “.“ & x3 & “/-“end sub