» Poradna » Programy

VBA Excel - formátování oblasti buněk

Chtěl bych se zeptat,jestli jde a případně jak naformátovat buňku,která byla vybrána před aktuálně vybranou buňkou.Například mám buňku,která má nějaké,třeba modré ohraničení a při výběru té buňky se barva ohraničení změní na jinou.Jak pomocí VBA nastavím původní formát ohraničení buňky,když tuto buňku opustím a vyberu zase jinou ???Díky moc.

Odpovědi na otázku

při výběru té buňky se barva ohraničení změní na jinou - to jako automaticky nebo jï nějak měníš?

No při výběru buňky měním barvu vnějsího ohraničení oblasti buněk (deset buněk vedle sebe) na jednom řádku pomocí kódu a potřebuji,aby po výběru buňky na jiném řádku se stalo to samé na aktuálním řádku a aby se současně barva ohraničení u předešlé oblasti vrátila do původního formátu.

No tak nejjednodušší by bylo máznout ohraničení v celém listu a poté ho na aktuálním řádku nastavit, ne?

No to by bylo samozřejmě nejjednodušší,ale když já mám na listu naformátovanou tabulku a barvu ohraničení těch buněk měním v rámci této tabulky.Takže tohle asi nejde.Nebo se pletu???

V tom případě to musíš omezit na tu jednu tabulku - prostě v SelectionChange bude něco jako tohle (ale pro barvu, ne čáry):    Dim tb As Range    Set tb = Range("C3:D8")    If Not Intersect(tb, Target) Is Nothing Then        tb.Cells.Borders.Line style  = xlLine style None        tb.Rows(Target.Row - 2).Cells.Borders.Line style  = XlLine style .xlDouble    End If