» Poradna » Programy

VBA - zobrazit v jednom sešitě hodnoty ze stejných buněk z různch sešitů

Dobrý den, moc prosím o pomoc. Mám 11 složek, každá z nich obsahuje cca 300 excelovských souborů, jsou to faktury (všechny mají tedy stejnou strukturu). Potřebuji udělat jakousi databázi odběratelů - tedy z každé té faktury vytáhnout hodnoty 3 buněk (jméno odběratele, ulice a město) a v novém excelovském souboru udělat z těchto dat tabulku (sloupce by tedy byly 3: jméno odběratele, ulice, město a počet řádků dle počtu faktur). Moc prosím o pomoc, jak to udělat, aniž by se musely prostě kopírovat nebo přepisovat data z jedné faktury za druhou... Mělo by to jít přes VBA, ale nejsem v tom moc zběhlá, tak prosím o pomoc. Děkuji. Eva

Odpovědi na otázku

Pokud si seženete seznam cest k souborům (nejjednodušeji asi plných)takže nějak takto:c:\dokumenty\složka\složka\faktrura1.xlsxc:\dokumenty\složka\složka\faktrura1.xlsx...c:\dokumenty\složka\složka5\faktrura99.xlsxMohlo by se to dát řešit přes funkci (tuším) NEPŘÍMÝ.ODKAZ. Myslím, že jsem něco takového řešil, zkusím dohledat a případně doplním.

Tak nic.Sice to nepřímým odkazem jde, ale (zdá se, že sešit musí být ve stejné složce a) pouze pokud je sešit otevřen. Jinak to vrací chybu #ODKAZ.Do VBA by se, být vámi, nepouštěl, pokud nemáte alespoň minimální zkušenost s programováním. Spíš si na to někoho pozvěte.

Nie je potrebné definovať cestu ku každému z tých 300 súborov. Stačí definovať plné názvy 11 adresárov. Z nich sa dajú vybrať excel súbory, najlepšie podľa prípony. Napíšte mi na f300 zavináč atlas bodka cz, aby sme nemuseli komunikovať cez fórum.

Dobrý den,ano přes VBA je to proveditelné, ale je nutná znalost programování/skriptování. Makro by mělo zvládat následující:1) Načtení seznamu polí, ze kterých se mají sbírat informace2) Získání z adresářů seznamu všech faktur3) Cyklus, který bude pojedné tyto faktury otevírat a brát si z nich obsah z polí dle seznamu a načítat je do paměti4) Výpis z paměti do databázeZ obdobnými makry mám zkušenosti a nabizím, že Vám ho za poplatek vytvořím.

jinak mě funguje tohle když volám ze sešitu book2.xlsx sešit book1.xlsx='C:\3\[book1.xlsx]List1'!A1ale chce to explicitně určit soubor což je divný