» Poradna » Programy

VB7 a panely

Ahoj, v dotnetovském VB tvořím formuláře, které jsou co do stylu vzhledu i stylu funkcí shodné. Formulář, (jakýkoliv ze zmiňovaných), je ideově rozdělen do 5ti sekcí/částí. každá tato "část" obsahuje skupinu objektů. (Pole, labely,...) Každá tato "část" a s ní i v ní umístěné objekty, může měnit svoji pozici v rámci formuláře nebo svoje rozměry. Tak a teď to jádro pudla. Je lepší tyto sekce vytvořit tak, že se na formulář umístí příslušně ukotvené panely a do nich ukotvené objekty. (Potom stačí při jakékoliv manipulaci s umístěním či rozměry měnit pouze hodnoty pro příslušný panel.) nebo na panely se vybodnout a rozměry a umístění nastavovat pro jednotlivé objekty, které nejsou umístěny na panelech (ale v rámci ideových částí formuláře)? Z hlediska psaní kódu je jasná výhoda způsob s panely, není zde však ale nějaký jiný problém, který by mohl v budoucnosti vadit?  Děkuji za jakékoliv vyjádření. (Mimo hanlivého ) Dík Petr

Odpovědi na otázku

Rozhodně panely. Ušetříš si spoustu práce s přesouváním jednotlivých komponent

Díky za odpověď... Petr