» Poradna » Programy

VB Skript - jak zjistit jméno uživatele

Dobrý den,potřebuji zjistit pomoci VB Skriptu jméno uživatele pro zkopírování souborů do složky po spuštění. Neznáte někdo nějaký kód?

Odpovědi na otázku

To vím...

Smarja, tak na tohle snad PowerShell, ne? Nechce delat aplikaci v Node.js ani nejakou super ficuru na web...

Na jméno uživatele bych se moc nespoléhal. Po přejmenování nebo u MS Account se nemusí shodovat s názvem složky.Použij normálně proměnnou prostředí "%USERPROFILE%", která Tě navede přímo do složky uživatele, pod kterým aplikaci spouštíš. Např. %USERPROFILE%\AppData\Roaming\...

Jenom doplním. Různé proměnné prostředí vyvoláš v příkazovém řádku (spustíš si cmd.exe) příkazem SET .Ve VB(A) je pak voláš se uzavřené mezi znaky procenta, tedy %[název proměnné]%

.. a nebo BEZ ZNAKU %%, vizSet objEnv = CreateObject("WScript.Shell").Environment("PROCESS")MsgBox objEnv("USERNAME")Set objEnv = NothingMP

On nekdo jeste pouziva VB?

Vzhledem k tomu, ze se v MS Office stale pouziva VBA, je jeho bracha vbscript stale pouzitelny.Jinak viz vyse: z Environment je to nejsnazsi a celkem spolehlive.MP

Ale proc nepouzijes neco jako Set objShell = CreateObject("WScript.Shell") MsgBox objShell.SpecialFolders("Startup")???MP

Set WshNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")WScript.Echo "User Name = " & WshNetwork.UserName