Vaše zkušenosti s Emgeton Guru 5

Ahoj všem.
Uvažuji o koupi tohoto multimediálního centra.
www.czechcomputer.cz ...
Pokud ho někdo máte, podělte se prosím o zkušenosti, postřehy, překvapení a zklamání.
Hlavně by mě zajímalo, jak je na tom s hlučností, podle popisu má totiž aktivní chlazení.
Díky za vaše rady.

Odpovědi na otázku

Vyhledej si něco o kvalitě značky Emgeton,o přístupu jejich servisu a dáš od toho rychle ruce pryč

pokial sa mu to vôbec podarí,akákolvek negatívna reakcia na emgeton býva prakticky okamžite zmazávaná,prístup servisu je viac ako otrasný,dizajnové nedostatky a vady materiálu/praskanie dielov,zvetrávanie plastových dielov,rozpadávajúce sa ovládacie prvky a spol/ sú považované za neodbornú obsluhu užívatela....

Zapomněl jsi na chyby ve firmwaru jednotlivých výrobků,které obvykle způsobí "chcípnutí" celého zařízení a přístup servisu k této vadě,zákazník si za to může sám,protože si do zařízení nahrál zavirovaný soubor

Já jsem si říkal, že vzhledem k výbavě přístroje je ta cena až podezřele lákavá.
Zkusím tedy ještě trochu zaserfovat, co se všechno o EMGETONu dozvím.
Mám od nich zatím jenom "empétrojku" , která je naprosto bezproblémová.

konečně jsem našel zkušenosti majitele GURU 5 :
http://selftest.cz/...
Asi se opravdu poohlédnu jinde.

Tak jsem si přečetl tu recenzi a jen k tomu trhání co tam autor uvádí.To trhání je způsobené tím,že ten přehrávač má jen USB1.1 (datový tok maximálně do 1Mb/s),věřím tomu,že ten přehrávač ty filmy v tom rozlišení opravdu zvládne,ale asi jen z vestavěného disku.
Jinak ovšem platí co jsem psal,Emgeton je šrot (i když se občas najde něco co udělá pořádně).

Navrhuji LG jako alternativu,ale pozor některé berou titulky jen v UTF8,je potom nutné to v PC překódovat,obvykle jsou titulky ve Windows1250

LG vypadá dobře, ale cena je dvojnásobná.
Tím to pro mě ztrácí hodně ze svého kouzla.
V podstatě mi jde jen o spolehlivé přehrátí hd videa a wifi konektivitu.

To znam. Taky kdyz jsem usetril, jsem si pak rval vlasy. Tak hodne stesti.

měl jsem od Emgetonu mptrosku E5 Cult a ačkoliv mi předchozí stroj na tužkovky vydržel přes 5 let, tak tady se snad po půl roce ulomila plastová dvířka od baterky, jako reklamace neuznáno, výměna cca 300,- a po cca roce znovu - takže jsem to pak řešil izolepou (3M Transpore) co šla víckrát sundat a nalepit.

Zprvu jsem s ní byl uživatelsky spokojený, bohužel ke konci záruky se začla vyloženě rozsypávat - samovolné přepínání ekvalizéru, ovladač hlasitosti občas místo zeslabení zesiloval, později se stroj čas od času sám vypl, aniž by to mohlo být baterkami.

Prostě hnus. Takže jsem koupil Iriver a zatím si nemůžu stěžovat (a Emgetonu se do budoucna hodlám vyhnout).

pre vsetkych, ktori maju v plane kupovat Emgeton Guru5. Toto zariadenie je nieco najhorsie co som v zivote videl a mal skusenost. Superadministrator ktory vas uvedie do niekolkych omylov asi toto zariadenie ani nevlastni inac by sa ho pokusil zrepasovat hodom z 12 poschodia nejakej vyskovej budovy. V ramci kupovania elektroniky a podobnych "hraciek" som urobil najvacsiu chybu aku som mohol.
Teraz je toto zariadenie v nasej domacnosti ako uspesny lapac prachu a velmi drahy externy disk v ktorom mam ulozene zbytocne subory ktore neplanujem pouzivat.

Dobrý den,
mám GURU5 asi dva roky a nemohu si stěžovat, MKVčka v 720p i 1080i přehrávavá bez problémů i z USB i ze sítě, dobře pracuje s titulky, včetně diakritiky, vytkl bych jedině pomalou Sambu. Poslední firmware přidal i ke staršímu modelu, který mám, nové funkce internetových služeb, rádií a televizí, běžně koukáme na Tubě na seriály. Konstrukčně ujde, jenom řešení ventilace je směšné a žádá si malou úpravu. Disků jsem používal několik, nakonec mám vevnitř 2,5 po upgrejdu notebooku, že je pomalejší nevadí, topí málo a to je dobře, větrák jsem vyřadil, nikam rozumně teplo stejně neodvádí. Dálkové ovládání je generický čínský výrobek, takže tvarem připomíná všecky levnější televize a setoboxy a rozhodně není ergonomický. Rozmístění tlačítek je nezapamatovatelné, poslepu se moc ovládat nedá, je to otázka zvyku, předchozí GURU4 má ovladač stejný,ale funkce tlačítek totálně jinak, takže mám stejně malou baterku po ruce. Podpora je rozporuplná. Jednou mi skoro na zakázku připravili firmware, když jsem poslal nepřehratelné soubory na dvd a jindy mi lidi ve foru emgeton nadávali do hlupáků, přestože jsem 12 let vedoucím v elektře. Dal bych 4/5. Jo a strašně tomu chybí displej.

Zdravím vás o Emgetonu GURU 5 hodně uvažuji,rozhoduje také cena , a celkové provedení mě zaujalo... můžete prosím říct jaké to opravdu je - cena - kvalita

Nevím čím to je, ale od roku 2008 provozuji doma Guru4Tvix, a nemůžu si ho vynachválit. Jede do teď a kromě toho, že přestal fungovat displej, tak je bez chybičky, až na to, že je trochu hlučnější, ale otáčky větráčku se dají zpomalit, takže to není až tak hrozné, navíc je pod TV, a my sedíme 3 metry od něj. Tady se Emgeton pochlapil.