» Poradna » Programy

Váš názor

Myslíte,že se toto vyplatí?Já jsem to vyzkoušel a akorát pozoruju,že vypnutí PC trvá skoro 4 min. jak pravidelně vymazávat obsah stránkovacího souboru (pagefile)Operační systémy Windows si na pevném disku vytváří mnoho pomocných souborů. Mezi ně se řadí i tzv. pagefile, což je stránkovací soubor obsahující data z virtuální paměti. Jeho velikost je ve většině případů přímo úměrná 1 a 1 násobku vaší RAM. Může tedy jít vskutku o velký soubor. I tento soubor bohužel podléhá fragmentaci a přístup k němu se tedy časem může značně zpomalit. Proto je dobré vysypávat jeho obsah pokaždé, když dojde k vypnutí PC. Zařídit to lze jednoduchou změnou v registru Windows. Klikněte na Start -> Spustit a vepište příkaz regedit. Nyní vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\SessionMa nager\Memory Management. Přepněte se na pravou stranu a poklikejte na položku ClearPageFileAtShutdown. Místo 0 vepište 1. Zavřete registr a PC restartujte.

Odpovědi na otázku

dá sa to aj cez gpedit.msc bez editácie registrov,ale je to funkcia,ktorá velmi výrazne spomalí vypnutie pc,windows skontroluje všetky účty a ich miestne dočasné súbory+hlavný systémový stránkovací súbor,prístupové práva k jednotlivým súborom v stránkovacom súbore a táto záverečná kontrola a zmazávanie predlži vypnutie pc .Stránkovací súbor sa pri štarte vytvára vždy znovu,takže dôjde k vymazaniu obsahu toho predošlého a v domácich podmienkach nemá táto funkcia žiaden význam,iba zdržuje.Má to význam skôr v podnikovej sfére,kde v temp alebo v priamo v stránkovacích súboroch by mohli zostať zbytky nejakých informácií a touto funkciou sú tieto zbytky "dokonale"zničené a ochránené pred potencionálnym zneužitím,ale doma to len zbytočne zdržuje

Tak myslíš vrátit to do původního stavu?Já to zkusil hlavně,že nebude fragmentovaný swap soubor.Jak mám defragmentovat swap?Před defragmentací zakázat virtuální pamět a po defragmentaci ji zase povolit?

Nasrat a hlavně už radši nikdy nezkoušej špekulovat, ty lopaťácká buzno.

O.H. byla pěkná svině.

ano to je jediná možnosť to dosiahnuť prostriedkami,ktoré sú dostupné priamo vo windows,počas behu systému tam windows stejne nič nepustí,veškerá defragmentácia sa musí previesť pred štartom systému,ako to robí napr.OO Defrag a podobné nástroje,alebo si nastaviť viruálnu pamäť na pevnú hodnotu,potom si systém rezervuje určité sektory na disku na tvorenie pagefile a fragmentácia sa zníži na minimum,alebo presunúť viruálnu pamäť na iný disk/alebo partíciu,lepšie je ale reálny disk/,na ktorom nieje nainštalovaný systém,vtedy tiež bude systém vytvárať pagefile vždy na rovnakých sektoroch a fragmentácia bude minimálna,v realite nikdy nebude žiadna fragmentácia,to sa nedá zabezpečiť,iba sa zníži na maximálnu možnú mieru

Mám dva HDD.40Gb-system+programy,200Gb-hry,filmy atd.Swap jsem měl nastavený na pevno 3Gb na 200.Na sys jsem ho vypnul.O&O mi 200 defragmentovalo v pohodě zatím co 40 se sys a vyp virt.pamětí hlásilo po ukončení defrag pagefile nejde defragmentovat.Jak je to možný když ho mám vypnutý?Jinak dík za rady,vrátím to zpět jelikož se to neůnosně dlouho vypíná až se zdá,že se to kouslo.

Pokud budeě mít velikost pagefile nastavenou napevno, nebude se ti fragmentovat. Pokud nastavíš pevnou minimální velikost a maximum někde výš, bude se ti fragmentovat maximálně ta část, kterou wokna použijou nad minimem.