» Poradna » Ostatní

Váš názor na STB -OCTAGON SF138 E2

Dobrý den.Ptám se na váš názor na OCTAGON SF138 E2 jestli se oplatí koupit ?Bylo mi řečeno že se mám vyhnout STB z Androidem. Tak sem vybral ten s Linuxem. Co vy nato? A ještě někde píšou octagon SF138 a jinde SF138 E2, je v tom rozdíl?děkují

Odpovědi na otázku

Máš to prašť jako uhoď. Měl jsem možnost podílet se na testování "chytré" STB a jen se mi potvrdilo, že zařízení s cenou pod cca 3500,- jsou vyhozené peníze bez ohledu na značku a OS. Od problémů s WiFi (ale i LAN) k neustálému zamrzání a téměř nepoužitelnému uživatelskému rozhraní, ale úplný výčet by zabral spoustu místa. Takové zařízení se prostě levně vyrobit zřejmě nedá.

E2 znamená že je to postaveno na ENIGMA 2 - operační systém pro linuxové přístroje. Prostě odladěná kvalita s několika možnostmi image ( OPEN ATV, OPEN PLI, OPEN SPA, BLACK HOLE....) Zkrátká žádný ANDROID smatlaný plošně na různá zařízení, kde pak pořádně na žádném nefunguje. Já osobně si myslím, že Android se měl uchytit pouze do tabletů pro předškolní děti.

Nějak jsi taktně pomlčel že Enigma je bastl ve kterém dodnes není funkční prohlížeč webu a na multimedia se trápí pod Kodi:)Jediná výhoda Enigmy je že je zdarma,tím to tak končí.Android má MNOHEM více aplikací a slušně odladěný třeba od Formuler (Fortis) je zcela srovnatelný spíše lepší nežs věčně nedodělanou Enigmu :)Ale piráti oceníní na Sat.enigmu že?

Sorry ale na prohlížení webu primárně satelitní přijímač opravdu neslouží.A na multimedia je Enigma úplně v pohodě - využívám mediaplyer2 vestavěný a zatím jsem neměl soubor, který by to nepřehrálo.. a navíc s hromadou nastavení možností pro titulky.Pro mě je STB pro SAT, DVB-T2 a multimedia a maximálně YT plugin. Nic víc po tom nechci a tohle pod ENIGMOU běhá naprosto bezchybně.Pro HBO GO mám už asi třetí ANDROID krabičku a pořád nějaký problémy ( mizející on screen klávesnice, zapomínání přihlášení, zaseknutí, dlouhé načítání atd)

A pokud to chceš jako pro nahrávání primárně z DVB.T2 tak bych pokud jsou peníze pouvažoval na OCTAGON SF4008 - ten má twin tuner DVB-T a ještě můžeš osadit i další ( DVB-T2 nebo DVB_S2X) Takže můžeš nahrávat 3 programy současně a na čtvrtý ( stejného multiplexu nebo transponderu co se nahrava) se dívat.

Malé upřesněníU tohoto přístroje není omezený počet nahrávek v jeden čas z jednoho multiplexu.Takže s jedním duálním tunerem lze ze 2 různých multiplexů nahrávat třeba i 4 programy najednou pokud to přístroj zvládá výkonově a zvládá to i připojený HDD, což u HDD připojeném přes USB 3.1 není problém. Já zatím fyzicky zkoušel jen 3 kanály najednou.Když se znovu podívám na tu levnější variantu SF138, tak mi tu chybí např. USB 3.1. Je tu jen ve verzi 2.0 a to ještě jen jeden.Já ten můj přístroj používám i jako občasný NAS server.

ano, v testech bylo, že zvládne 28 programů nahrávat současně,ale pak už ze začal sekat.

Pokud chcete set-top box používat i pro nahrávání tak přístroj s androidem je nevhodný, protože se neumí probudit podle plánovače a snad ani není možné nahrávání při jiné činnosti. Já mám dražší a trochu výkonnější verzi Octagon SF4008 s duálním DVB-T2/C tunerem. Přístroj mam zatím krátce. Přístroj má dost možností nastavení a protože neexistuje ucelený návod, tak nastavení všeho podle svých představ trvalo trochu déle, ale pak přístroj slouží dobře.

Pokud jste koupil - funguje Vám HbbTV? Mě totiž ne.

Přijímač má velice dobrou výbavu , má i CI slot tzn lze použít pro Skyxlink Anténa+ s jejich CAM modulem. Má Enigmu 2 tzn množství pluginů, podpora HbbTV