» Poradna » Programy

Varování při otevření bat souboru na síťovém disku

Chci provozovat síťový program na WIN 2000 server. Jako pracovní stanice jsou WIN XP. Při otevření bat souboru na síťovém disku se  vždy objeví varování od Microsoftu, že soubor může poškodit počítač. V nápovědě je pak napsáno, že u spustitelných souborů nelze toto varovné hlášení vypnout. Nevíte někdo jak tohle varování odstranit? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Máš ten síťovej disk připojenej pod nějakým písmenkem? Pokud ne, zkus to a spusť tu dávku z "lokálního" disku ...

Ano, disk je připojený pod písmenem a z lokálního disku se dávka zpustí bez varování. Rád bych však dosáhl stavu, abych tu samou dávku mohl spustit přímo ze síťového disku.

Je možný, že to nějakým klíčem v registru půjde... Jestli jsem to pochopil správně síťový disk je připojen (třeba jako E:) dávka je na tom síťovém (teď už "lokálním") disku E:\davky\davka.bat a varování se nezobrazí? Zatímco při jejím spouštění přes síťový disk \\server\davky\davka.bat se zobrazí?Nebo se nezobrazí jen když je na disku C:\davky\davka.bat a spouští program z E:?V tom prvním případě přece stačí jednou provždy připojit síťový disk a není co řešit ne?

A ked spustis davku z lokalu (C:\spustsietovudavku.bat) v ktorom bude len jeden riadok - startovanie davky zo sietoveho disku tiez to vypise varovanie ?Ja sa divim ze niekto vobec pouziva tie WinXP, skus W2k (downgrade, licencia na XP by mala stcit )

Alebo skus vytvorit na lokali zastupcu na ten bat a spustat ho tak ci to vypise varovanie. Pozri v tom zastupcovi na commandline, skus to spustat sposobom cmd.exe E:\davka.bat, pozri si v napovede commandline options pre cmd.exe, ci sa tam neda nieco ovplyvnit.Nemam tu chvalabohu WinXP, takze nemozem vyskusat, neviem co vsetko si uz skusal.A skus hladat v google niektore slova z tej hlasky a slovo disable, ci to uz niekto neriesil...

Vidím, že WindowsXP mají stále méně příznivců ... WOW !
Windows 2000 rules !