» Poradna » Ostatní

Varování před společností CART s.r.o.

Všem zájemcům o kabelovou televizi a internetové připojení od této společnosti předáváme naše několikaleté zkušenosti s touto „také“ firmou. Zaměříme se dnes na kvalitu a nabídku v oblasti internetové konektivity a jednání společnosti se zákazníky.internetové připojení – společnost během několika málo let působnosti v naší oblasti změnila (bez jakékoli informace předem – a pokud informaci poskytla – tak pouze jako oznámení –tedy bez možnosti námitky) podmínky připojení. Pokud patříte k dlouhodobým zákazníkům – jistě víte,že v původních smlouvách není ani slovo o agregaci – naopak je vyzdvihována plná rychlost připojení oběma směry, není uvedena jediná zmínka o omezení datového toku po stažení určitého objemu dat, dále není uvedeno omezování rychlosti připojení v tzv. P2P sítích atd… Tyto změny by se daly pochopit (trh se vyvíjí, poskytovatelé připojení mění..)Bohužel v praxi tyto změny znamenají pomalý a nenápadný růst cen. Na první pohled dochází ke zvýšení rychlosti připojení k internetu . Důkazem je poslední ceník od této společnosti. Zároveň však dochází k omezení rychlosti odchozího spojení až o polovinu oproti původnímu stavu. Praktické využití zvýšené rychlosti je minimální! Pokud používáte internet k prohlížení www stránek a občas si stáhnete obrázek – vůbec tuto rychlost nevyužijete !! Ale zaplatíte víc (došlo přeci k omezení odchozí rychlosti) !! Pro uživatele tzv. P2P sítí stále platí max. omezení rychlosti stahování na nějakých 100kB/s – tedy opět není ani zdaleka využita plná garantovaná rychlost. V nových podmínkách se objevuje již i max. objem přenesených dat. - samostatnou kapitolu tvoří ochota a způsob jednání této společnosti s jejími zákazníky. V případě poruchy máte možnost nahlásit závadu buď na www stránkách společnosti CATR (to Vám ale musí internet fungovat) , nebo zavolat na telefonní záznamník . Zkušenosti jsou takové, že pokud nahlásíte závadu na www stránkách – nikdo na ni Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Pokud nedodržuje podmínky podepsané smlouvy,je to snad důvod pro její ukončení.A když je konkurence lepší a levnější,není nad čím váhat.Nechte si zatím jen kabelovku a internet si domluvte jinde,když je vás víc,bude asi i instalace zařízení od nového providera rychlá a levnější.