» Poradna » Ostatní

Varna deska na 16A jistic?

Zdavim. Delali jsme rekonstrukci el.rozvodu (měď 2,5) a potreboval bych poradit jestli muzu na samostatný okruh s jisticem 16A pripojit sklokeramickou varnou desku. Jaksi jsem to podcenil a ted se divam ze vetsina desek je s prikonem 6kW a vice. Muzu popripade vymenit 16A jistic za vyssi pri pouziti teto tloustky kabelu?

Odpovědi na otázku

Varné desky se většinou připojují na 3, případně alespoň 2 fáze.Jelikož o tom nic nevíš, doporučuji Ti svěřit to odbornému elektrikáři s příslušnou kvalifikací. Měnit si svévolně jističe za silnější rozhodně nemůžeš, pokud tedy nechceš aby Ti tvůj rekonstruovaný byt či dům lehl popelem.

Pokud máš 3 fázový rozvod tak to rozděl. Pak může kabel i jistič zůstat. Ale jestli máš pouze 1 fázový rozvod, je to málo. To bys nemohl pouštět víc plotýnek naráz. To by pak chtělo 32 jistič a 4ku drát....

taký detail, pokiaľ si dosku zapojiš sám a nie certifikovaný elektrikár, nemusia ti schváliť prípadnú reklamáciu kvôli neodbornej montáži...