» Poradna » Ostatní

Váleček na USB kabelu?

Nefachčil mi skener. Víckrát nešel a jednou jo. Poradili mi, že je slabý zdroj 5V pro USB. Než jsem si koupil aktivní USB hub, tak jsem ze zoufalosti vyměnil kabel černý s válečkem za šedý nebo jak se té počítačové barvě říká Slonová kost?). No a skener jde líp. (S tím černým.)Máte nějaké zkušenosti s kvalitou USB kabelů? Třeba v souvislosti s napájenými periferiemi.Už jednou tu byl dotaz na váleček u kabelu k monitoru. Jedna odpověď byla, že se jedná o zatížení konce při automatickém zalisování.Nejhorší je, když se sejde víc závad najednou. Já si jednu připravil tím, že jsem chtěl něco skenovat z knihy a tu trochu zatížil, aby přilnula ke sklu skeneru. Tím ale začala drhnout snímací hlava o dno skeneru. To se budu snažit odstranit tepelnou deformací dna skeneru.Bobo

Odpovědi na otázku

Černáý kabel = USB 2.0

Skener by mel mit asi pridavne napajeni (zdroj). pokud tahas napajeni z USB, sezen si co nejkratsi kabel (ubytek napeti) :o)

ubytku napatia pri 5V / 500mA sa nemusis obavat.Samozrejme scanner by mal mat vlastne napajanie. USB napajanie sa potom nepouziva.