» Poradna » Programy

Vaio vyčistit Windows až na úplný začátek

Ahoj, mám notebook SONY Vaio s Windows Vista. Už ho mám nějakou dobu, takže jsou v něm neuvěřitelné množství nepotřebných dat, stopy dříve používaných programů teď už odinstalovaných.atd. atd. Chci se zeptat jestli je možné nějakým nástrojem obnovit instalaci Windows Vista až na úplný začátek. Jediné co mě napadlo je naformátovat disk a poté nainstalovat windows znovu. Jenže k notebooku není žádné instalační DVD. Windows byl již nainstalovaný při koupi. Můžete mi poradit? Co na konci chci mít je Notebook s vyčištěným harddsikem a nainstalované Windows. Dík

Odpovědi na otázku

Sežeň si instalačku Windows vista a při instalaci zadej své sériové číslo

Ale na drive je nejspíš Recovery Partition. Že bys totiž nedostal vůbec NIC, se mi jaksi nechce věřit.

ak ti systém funguje bez problémov - nevrtaj sa v tom. toť rada.inak kombinácia napr. glary utilities+ccleaner+defragmentácia disku+defragmentácia registry. ak si trúfaš tak regedit a tebe známe odkazy na odinštalované programy jednoducho vymaž.nezabudni na cache browserov a hneď zistíš že máš hdd odľahčený o niekoľko giga

Urcite mas na hdd recovery oddil.Koukni na spravu pocitace-sprava disku a tam bys ho mel videt.Pokud tam je jdi na stranky Sony-tam vyhledej manual a obnovis si system do stavu jak byl pri koupi.Po prvnim startu ti potom nabidne vytvorit recovery dvd.Pokud nenajdes manual zkus pri startu F9 to byva nejcasteji spousteni recovery.Nebo sem napis presny typ pocitadla