Vadný zdroj?

Zdravím,potřeboval bych poradit.Kamarád mi včera volal,že mu nejde zapnout Pc.Přijel jsem k němu,zkusil zapnout,ale Pc mrtvé,ani si neškrtlo.Tak jsem milé Pc vzal a dneska jsem zakoupil nový zdroj.Namontoval,a Pc se rozjelo v pohodě,vyzkoušel jsem ho parkrát zapnout ,vypnout,děcka jsem nechal vyřádit se na hrách a Pc jen vrnělo.Tak jsem Pc sebral odvezl ke kamarádovi a zapojil.Zapnul jsem vypínač na zdroji a najednou na mě začalo v menších intervalech blikat modré podsvícení,které je u tlačítka Power a tím to skončilo,víc už se nic nestalo.Zkusil jsem zapnout Power,ale to nereaguje,jen to okolo bliká.Zkusil jsem všechno v Pc odpojit:hardisk,grafárnu,dvd rom,atd,ale stejně to nepomohlo.Ani větrák u čipsetu na desce a u zdroje se nerozjede..Může být zase zdroj v háji

Odpovědi na otázku

Divotvorný hrnec ? A nezkoušeli pánové třeba zkontrolovat přívod 230V ? Třeba vadná zásuvka , prodlužovák . Jen postřeh . Začínám u zdroje . Zdar

Jseš nedouk, uč se.

Panáčku mít tě po ruce,tak bych ti jednu vrazil,Nepsal jsem sem proto aby mi někdo odpovídal takové bláboly jako ty.jestli chceš poradit,tak to beru,jinak mlč.
K druhé odpovědi:prodlužovák jsem zkoušel jiný,zásuvky po celém baráku,Jak u něho tak u mě.V prvním případě se to nerozjelo ani u mě,po výměně zdroje u mě Pc šlapalo v pohodě,A u něho po zapojení zase mrtvé a nenaběhlo už ani u mě.Jen poblikávalo modře.

Tak tedyk zkus pustit ty zdroje bez připojení komponent . A změř jestli ti dávaj všechny výstupy potřebná napětí . Ať máš jistotu ,že ty zdroje jsou OK a nedělá to náhodou deska .

Spínané zdroje vyžadují minimální zátěž!

Takže takový zdroj nelze spustit propojením pinů 8 a 14 ?

Můžete odpálit výkonové tranzistory! Viz výrobce, kde bývá uvedena min. zátěž u jednotlivých větví!

Fakt zkus u toho kamoše změřit napětí. Protože nam to do pc hrnulo bud 240+ nebo 220- a zchytal to nejen zdroj ale bylo rozkopany všechno od grafiky po procesor.

Ještě bych upřesnil ,že by bylo dobré přetáhnout spoje pokud je elektroinstalace v hliníku . A to se potom dějí věci

Dík za odpovědi,nechám u kamaráda proměřit napětí.Jinak barák má asi měsíc po kolaudaci a zapomněl jsem dodat,že má ještě jedno Pc a to šlape v pohodě.

A má revizi el. rozvodu?
Toto je opravdu podivné! Jaké značky byly ty zdroje?

Možné je všechno, ale ty víš, co by bylo dobré:

zkusit ho vzít zase k sobě domů a zkusit znovu.

Pc mám doma a je to stejné,projevuje se jen blikáním.To mě napadlo hned,že to vyzkouším doma,když to u něho zase nejde. Jinak první co bylo,poté co jsem po prvé k němu přišel ,bylo vyzkoušení přívod kabele,zapojení do jiných zásuvek.Po tomto jsem si si ho vzal domu a vyzkoušel u mě,vše bylo stejné.Tak jsem došel k názoru,že by to mohl být špatný zdroj,neletěl jsem koupit hned nový,ale odnesl jsem to do servisu,kde mi to proměřili a potvrdili,že je špatná zdroj.Po výměně zdroje Pc šlapalo.Až po zapojení u kamaráda zase začalo stávkovat.A už se nerozběhne ani u mě.

To je příteli docela dost doplňující . Chtělo to napsat rovnou .

Jen tak pro info co je to za desku ?

MY BIG PENIS..TADÁN

MSI K8N Neo3

No tak to je jasný.

Jako co je jasný?Jinak odkaz na tu desku je třeba zde :http://www.svethardware.cz/art_doc-3D5D145502643380C... ...

Nech proměřit ten další zdroj a jestli je vadnej,dělá to ta deska.

Ty už máš s touto deskou nějaké zkušenosti?

Nech proměřit ten další zdroj

Takže pravdu díš fajka,deska je kaput.Akorat teď si připadam trochu za vola,když mi dneska řekl,že u nich v pátek lítaly hromy blesky a v okolí nejdou ještě min.4.Pc a jednomu baráčníkovi to umrtvilo totálně kotel.To bych tady vůbec nic neřešil.Jinak díky za snahu mi pomoci.

Na uvolněný šroubky v zásuvce sem odpálil zdroj a skleněnej monitor.

o jakou znacku zdroje vubec jde? kdyz budete kupovat laciny smejdy do 500,- tak se nedivte aspon to chce tohle:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... a prepetovou ochranu::http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... pak muzete testovat desku.