Vadný SSD?

(WINDOWS 10)Dobrý den, nechal jsem přes noc zapnutý počítač protože jsem instaloval hry, teď se probudím a ani windows nenaběhne, zobrazí se logo základní desky a dále pak jen černá obrazovka s modrým kolečkem (jako načítání) a nic se nestane, zkoušel jsem i "Obnovení systému" ale napíše mi to zprávu "chcete-li provést obnovení systému je třeba zadat vyberte operační systém" něco takového..Dal jsem možnost nainstalovat windows, a je zde na výběr jen HDD, SSD se tu nezobrazuje, to znamená že se rozbil? jak se mohl po tak krátké době rozbít? Počítač je nový, mám ho teprve jen týden.. !?!V BIOSU SE SSD DISK ZOBRAZUJE!?! o to divnější to je, protože jsem na SSD nic v poslední době neinstaloval, všechny hry mám na HDD, možná mě jen napadá že to způsobila nějaká windows aktualizace? ale nevím o žádné a teď už to nezjistím protože jak píši tak jsem v té době spal.Když jsem zkusil nainstalovat windows na HDD. zobrazí se hláška "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk, Vybraný disk má styl oddílu GPT." a pod tím další hláška "Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Je možné, že hardware tohoto počítače nepodporuje spuštění na tomto disku. Zkontrolujte, zda je v nabídce systému BIOS povolen řadič disku." v BIOSU nic takového nevidímProsím moc budu rád za jakoukoliv radu jak tento problém vyřešit, počitač mi stál 40 tisíc a mám ho teprve týden, je mi jedno zda ztratím svá data, hlavně abych ho zase rozjel.. windows 10 mám original na CD, který přišel společně s počítačem.

Odpovědi na otázku

Pravděpodobná příčina: Instalací těch her se SSD zaplnil tak, že už není možný ani běh systému. Takže instalovat znova a před instalací disk vyčistit. Možná by stačilo pouze na tom SSD uvolnit místo (z boot media, třeba linux).A příště instaluj tam kde je dostatek místa, nebo to skončí stejně.....

Na SSD jsem měl jen windows 10, hry jsem měl na HDD, dal jsem na SSD "Secure Erase+" a teď jsem spustil příkaz diskpart, kde vidím Disk 0 "Online" (To je HDD) to je v pořádku, a Disk 1 "No Media" to je ten ssd.. ztrácím naději takže je asi opravdu rozbitý ale nechápu že se v BIOSU stále zobrazuje

Takže na ssd to vypadá že už nic nenainstaluju a na hdd windows nainstalovat nejde

Ty mi budeš "expert"...1. Jestli SSD "odešel" nebo ne zjistíš diag. utilitou nejlépe výrobce (z boot media)https://www.ultimatebootcd.com/2. Na HDD samozř. instalovat můžeš, akorát ho musíš buďto převést z gpt na mbr nebo lépe, instalační flešku si připravit pro uefi+gpt

Dokonce ani nový oddíl na HDD nejde udělat pro instalace windows, prej že nedostatek místa, přitom je tam ještě 560gb volného mista

A je ten druhý disk při instalaci Windows odpojený?

Napsal jsi několik odstavců textu, popis chování a stejně jsi vynechal to podstatné - hardwarovou konfiguraci.

Ak ťa nezaujímajú dáta, ktorú sú na disku tak bych som urobil nasledovne.Spraviť si na inštalačné medium na USB (to z CD bude pravdepodobne neaktuálne)https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/w... Pomocou USB, ešte pred inštaláciou otvoriť cmd z toho diskpart list disk select disk 0 alebo 1 (vybrať SSD) clean (POZOR, vymaže všetky dáta vrátane tabuľky systémového súboru) convert GPT (iba ak bude použitá inštalácia z USB ak bude z CD tak convert MBR)Vypnúť cmd a pokračovať v inštalácií windowsu .HDD sa bude dať neskôr upraviť v správcovi počítača... (ak bude treba formatovanie)Všeobecne mať 2 disky a na jednom mať system a na druhý inštalovať hry je veľmi nešťastné riešenie.