Vadný monitor ?

Ahoj lidiMám otázku, zakoupil jsem monitor AOC G2260VWQ6. Monitor jsem zapojil přes HDMI (grafika je Nvidia 1060 6gb). První věc co mě zarazila byl start, kdy se uprostřed obrazovky a po okrajích objevily takové bílé šmouhy, další věc je jakysi sepiovy odstín který nešel odstranit ani kalibrací (kterou jsem nemusel provádět nikdy u žádného monitoru) sepiak mi připadá že je ochrana očí, ale ta mi šla u mého nynějšího monitoru vypnout, zde jsem tu možnost nenašel. A naposled prostě jsem nebyl z monitoru schopný dostat to aby černá byla černá a bílá bílou. Poradíte prosím někdo ? Mám jej vrátit ? Nebo je problém mezi monitorem a křeslem ? Díky všem za odpovědi .

Odpovědi na otázku

Co jsem zapomněl, a je nejdůležitější věci, po pár minutách koukání na monitor mi bylo zle od žaludku jako by byla špatně nastavena frekvence či co, po 3h hodinách nastavování jsem byl dost vyčerpaný jako bych jel celou dobu na lodi a měl mořskou nemoc.

skús pripojiť monitor cez DVI, alebo DP...

navyše HDMI ti viac než 60Hz nepustí. na druhú stranu, neviem či tých 75Hz nie je možných len vďaka FreeSync, ktorý zas vie len AMD

Díky za odpověď. 60hz jsem měl do teď a nebyl problém. Zapojil jsem zpět starý monitor Fujitsu L20-3 led a vse bylo v pohodě. Taky si říkám jestli není problém mezi Nvidia a AMD. Ale to je asik nesmysl.

AOC neni AMD. FreeSync je technológia, ktorú uviedlo AMD ako free alternatívu k drahému G-Sync od nVidie. Síce funguje len s AMD kartami, no monitor s touto technológiou nemá žiadne problémy s nVidia grafikami. len freesync nepôjde a ani tých 75Hz.buď je vadný kábel a hlavne je použité nevhodné rozhranie, alebo je skutočne monitor od výroby vadný. grafikou to nebude.

No jestli je to opravdu jen tím že to nemám zapojené přez DSP tak se picnu, díky.

Takže po přepojení do DP problémi zmizeli, až na ten s bílími fleky uprostřed a na bocích, to už je předpokládám vada monitoru a to by měla vyřešit vyměna za nový kus. Ale i tak mě strašně zaráží, že univerzální HDMI nefunguje a DP jede jak po másle, když jsem si o tomto četl neměl by být mezi nimi tak markantní rozdíl.Jestě jednou díky za radu.

Ahoj, jeste bych mel jednu otazku, monitor mi samo vymenili. Po zapojení funguje, ale když skroluji na strance nad a pod písmem se mi ojevují tací duchové/stíny ve hrách to samé pri rychlem pohybu jako by se zvyrazvovali stiny u hran kde ani byt nemaji. Zapojil jsem stary monitor a kde nic tu nic. Je to nastavením monitoru bo ho muzu jit zase vesele vratit ?