Vadný disk, výměna, přenesení dat

Dobrý den,v mém PC mám ssd Kingston SSDNow V300 - 120GB a cca před několika dny se mi začal z ničeho nic sekat PC a po chvilce se zase rozjede a není to tak hrozný udělá to maximálně jednou za 3-4 dny v protokolu událostí se mi ukazuje chyba kernel power 41 63. zhruba před rokem mi totéž dělal ten stejný disk, který jsem reklamoval a byl mi vyměněn, takže se tomu nevyhnu ani teď. Jelikož je to disk se systémem, tak potřebuji přenést systém na záložní disk, ale nevím jak to udělat aby se to celé přeneslo na nový disk. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Stávající disk je potřeba klonovat celý na nový disk.Slouží k tomu software Clonzilla, Acronis True Image, atd.

K novemu SSD sa zvykne dodavat aj klonovaci program.Bud fyzicky na CD, alebo pristupovy kod a odkaz na stranku, kde si ho mozes stiahnut.Skontroluj balenie, ci to tam nemas.

Já to potřebuju přenést zatím na klasický než tenhle vyreklamuju

To je přece jedno - SW si stáhni.

už dlouho používám Minitool partition wizard, máš tam na to přímo volbu "Migrate OS to SSD (HD) která to v podstatě všechno udělá ( jen označíš disk kam se to má dát)