Vadné sektory hdd plný totek

Dobrý den dostal se mi do rukou disk jednoho kolegy jedná se o WD 200GB starý asi let. Příčiny poruchy PC padání sytému. Po podrobném prozkoumání jsem zjistil, že disk má vadné sektory a to stovky až tisíce. Problém je v tom, že tam má celá rodina fotky za poslední asi 4 roky které nikde jinde nemají. Zkusil jsem aplikovat program HDD Regeneartor, vče vapadalo velice slibně a obnova vadných sektrů proběhl asi do 80 % pak se program zastavil a odmítl dál regenerovat. Zkoušel jsem proces ještě jednou a to tak, že jsem nabootoval tento program z CD(před tím jsem to dělal přímo z win v mém PC). Bohužel se stejným výsledkem. Takže jsem ve stavu kdy disk pořád obsahuje hodně vadných sektorů, a může kdykoliv úplně vypovědět službu a nevím jak mám postupobvat dál . Když dám kopírovaní tak to zkopíruje třeba jednu složku za několik minut, ale pak se to dostane k fotcce která je v oblasti s vadnými sektory a kopíruje to jednu fotku třeba 20 n´minut a nakonec mi to stejně napíše že nelze zkopírovat a jestli ji chci přeskočit . Není nějáký způsob jak nastavit třeba total commander aby tuto fotku vyhodnotil jako nezkopíravtelnou a přeskočil jí ihned a nečekal 20 minut. Když se podaří zkopírovat třeba jen 70 % fotek bude to úspěch .Děkuji za každou radu

Odpovědi na otázku

Najít specializovanou firmu v okolí a připravit si něco mezi deseti až dvaceti tisíci.PrasatkoPee

o této možnosti také vím ale říkám nepotřebiji 100% dat určitě koleg oželů třetinu fotek z dovolených radši než 20 tisíc :) ale díky za tip

Vzhledem k popisu to vypadá na fyzické poškození. Každým svým nesmyslným pokusem nenávratně ničíš další a další data. Já mít kolegu s takovým přístupem k mým osobním věcem, tak ho kopnu pod koleno.PrasatkoPee

Ted trochu machrujete pane, ale i tak diky

Opravdu? A kde? Tam, kde píšu že čím dál víc ten disk ničíš?PrasatkoPee

Věř, že nemachruje ani trochu. O možnostech a postupech při záchraně dat se tu popsaly stovky obrazovek. Cos nezničil zpočátku, dorazíš dalšími pokusy. Takže možná jen Prasátko upřesním - za tenhle přístup by ten kop nebyl pod, ale nad koleno. A zezadu.

Asi jsem se správně nevyjádřil jde mi o to zachránit co nejvíce dat za 0kč. Takže můj dotaz více měně zněl jak nejlépe nastavit to kopírovaní aby třeba i nekopíraval ty data ze špatných sektorů ale jen ty které jdou opravdu přečíst. Jinak máte samozřejmě víceméně pravdu !

V tom případě hoď disk do koše a řekni že to nešlo. Je to varianta odpovídající ceně.PrasatkoPee

když se obnovuje, disk nábidne sice celý obsah, ale dopředu nikdo neví, co z toho bude použitelný.rozhodně, jak je tu už psáno, dat někomu, kdo už to párkrát dělal a má i alternativní možnosti na výběr, ne jen jednu.čím dýl ho budeš mít v kompu a budeš s ním spouštět pc, tím víc riskuješ, že ti nepude ani čtení na něm a to žádný.

jedna z možnosti by bolo urobiť si kopiu (teda obraz) disku, napríklad z linuxu cez dd s prepinačom 'conv=noerror' a potom sa hrať s kopiou. Urobiť na nej filesystem check alebo manuálne prechádzať jednotlivé súbory či sú "funkčné"...Ale musím povedať že nemám s týmto skusenosti...

sa doplnim - výhoda je že nebudeš dalej trápiť ten vadný disk a pravdepodobne ešte zhoršovať jeho stav....

To ano. Jen odpadnou metody "čtení sektoru na tisíc pokusů". Protože prostě lépe přečíst nepůjdou )PrasatkoPee

O&O DiskRecovery, klonuj vše i vadná data, ale nezaručím že ta fota nebudou poškozená, budou. Vidím to na specialisty!! A doma, bych to už ani nedoporučoval "nahazovat", ničíš další a další sektory.Poznámka: 200GB, jsou 4x - 5x BD-R DL!!

Na Total Commander zapomeň, zkus v tomto případě Roadkil's Unstoppable Copier.Pokusí se zkopírovat data z poškozených sektorů, na disku nic neopravuje.Jinak HDD Regenerator je taky slušný, umí hodně opravit ale všechny HW vady softvérem neopravíš . Budeš možná muset kombinovat více metod.http://www.roadkil.net/program.php