Vadná LED u LCD

Je možné, že mi na displayi notebooku nefunguje JEDNA podsvětlovací LED? Po pravé straně mi zhruba uprostřed poblikává... jak to popsat... pohaslý trojúhelníček, u hrany o délce +- necelý centimetr, smerem vlevo se rozšiřující a ztrácející. Nejvýrazněji poblikává při minimálním podsvětlení.
Jestli je to možné, kolik stojí oprava (v případě, že by to neuznali na záruku), případně dá se to opravit doma?

Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Reklamovat.

Reklamovat, pokud to nepůjde, tak spíš vyměnit celý podvětlovací panel, měnit v domácích podmínkách jednu SMD diodu asi nebude až tak jednoduché

Nj., tam jsou vlastně SMD... to mi nedošlo (jako vpodstatěskoroelektronik bych si to měl asi uvědomit dřív)...

Takže v budoucnu reklamace, snad to ještě chvilku vydrží (ačkoliv ještě nevím, jak to budu reklamovat - to je tak, když si někdo kupuje noťas po internetu).

Jinak oběma ještě jednou děkuji.

podle popisu je spis vadnej pixel (subpixel) a podival bych se do zarucaku beztak tam ze na zavadu jsou az 3 svetle body, nebo 8 tmavych.

fullled podsvit je drahy na notasi bdue na 100% EDGE LED

http://www.youtube.com/watch... neco takoveho .....

Podle popisu - "trojuhelnicek ... necely centimetr" naopak zcela jiste o (sub)pixel urcite nejde.

EDGE-LED je to stoprocentně a subpixel to nebude, to taky stoprocentně - vadný subpixel se neprojevuje na oblasti o šířce cca 20 centimetrů. Barvu to neruší, jenom je v tom místě tmavší podsvětlení a od pohledu to opravdu vypadá na diodku.