Vadná grafická karta?

Dobrý den, při dnešním zapnutí mého PC došlo při načítání systému k probliknutí obrazovky a samovolnému restartu. V nouzovém režimu pak přes monitor blikaly zelené pruhy. Odinstaloval jsem ovladače a nainstaloval nové. Problém je v tom, že nyní nemůžu nastavit doposud používané a doporučené rozlišení 1680x1050 (monitor zčerná a pak se vrátí do rozlišení, které mám navolené). Divné je, že můžu nastavit všechna nabízená rozlišení mimo 1680x1050 a 1400x1050. Prohledal jsem všechny možné diskuse, ale nenašel žádné řešení . Grafická karta je ještě cca. 8 měsíců v záruce, ale vůbec netuším, kde může být chyba. Díky za každou radu. Operační systém: W7, grafická karta RX 460.

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně je grafika K.O. Mrkni se ještě do správce zařízení, jestli se tam hlásí jako RX 460 nebo jako něco jiného.

Systém grafickou kartu bez problému detekuje jako RX460. Hry i W7 jede na nižším rozlišení bez problémů. Jenom ty dvě uvedená rozlišení nedává.

Tak ji otestuj ještě v jiném PC a pokud se tam bude chovat stejně, bude to to na její reklamaci.

To je potom na vrátenie peňazí, lebo sklady sú prázdne

Hmm super. Nebo připlatit a za hříšný peníz koupit RX560 dokud je.Jen je divné, že GK nedává jenom určitá rozlišení.

To je bohužiaľ problém komunikácie HDMI 2.0 spätne na 1.4 a staršie. Napr. ja mám monitor 1366x768, ale iba 1360x768 funguje cez monitor s HDMI 1.4. Na inom to je zas inak.

No jo, ale do dneška jelo vše bez problémů v rozlišení 1680x1050.