» Poradna » Ostatní

Vadná deska?

Mám problém a fakt velký. Před časem mi přestal fungovat Harddisk. No nic, koupil jsem novej a po měsíci mi dělá úplně to samý jako ten první. Počítač mi dále nezapisuje na USB disky a občas blbne i CD-Rom. Příznaky Pacienta: Disk je tozdělen na 2 oddíly C: a D: Občas se stane, že počítač nenaběhne a napíše něco o tom, že nebyl nalezen pevný disk -> po pár Resetech je všechno OK. Jindy mi zase odmazává soubory z disku (což docela nas**). Na disku sice jsou, ale nejdou nikam zkopírovat. Při pokusu zaplnit disk napíše Windows Xp - Chyba zápisu se spožděním. Disk může být plný (blbost-je volno 25GB, ale nejdou zaplnit)Co s tím? Nemůže být vadná základadovka (mam Aopen, P3 866 Mzh, 512MB Ram (133) a 60GB Western Digital)?

Odpovědi na otázku

moze aj odchadzat zakladovka, alebo mas blby datovy kabel k disku (skusit iny), zastrcit ho do druheho IDE konektora, moze aj nejako blbnut zdroj, ale najprv skus len do disku zastrcit iny napajaci kablik od zdroja (ci nie je problem v konektore co ide zo zdroja do disku).Do BIOSu daj defaults, nastav len spravne FSB (ten CPU ma asi FSB 133), nepretaktovavat.Mozes si aj preistotu otestovat RAM, napr. www.goldmemory.cz alebo www.memtes86.com

memtest86.com

... inac vyrobcovia harddiskov maju na webe utilitu na otestovanie disku, stiahni si podla toho aky to je harddisk utilitu z www stranok jeho vyrobcu, ak vypise ze ma disk problemy, a nepomoze ani vymena kabla, tak ho chod znova reklamovat :)

Nevypadá to jen na vadný disk. Odmítá to i flash disky a občas i CD-Romy. Jinak kabel je pořád stejnej a vše fungovalo bez problémů do srpna. Od té doby to jde skopce. Disk, Cd-Romy ...

možná nafouklé kondenzátory na desce nebo vadná deska.kopíroval bych velké soubory /4giga nebo víc/ a porovnával jestli se nakopírovali dobře

nemáš to náhodou přetaktovaný ? takhle to dělá když sběrnice hdd jede na víc než má