Vadná anténa WIFI v NTB?

Zdravím.Doma mám internet, který mi poskytuje provider (je to wifi příjem). Tento internet si pomocí modemu Tenda W303R ještě vysílám po domácnosti.CCA 1x za den se mi stane, že mi vypadne na notebooku internet.(windows 10 píše, že je připojen, ale bez internetu)Jakmile mi internet na notebooku vypadne, stačí kliknout na odpojit, a hned poté kliknout na připojit a internet opět běží cca na jeden den, než se závada znovu projeví.Ve stejnou chvíli, kdy mi na notebooku vypadne internet mi internet na mobilu normálně funguje. Tímto jsem vyloužil, že by byl vadný modem. Zkoušel jsem aktualizovat windowsácké ovladače wifi notebooku, dokonce jsem zkoušel použít originální ovladač výrobce, ale pořád se závada projevuje.Už mě napadá jenom, že by mohla být nějak poškozená fyzicky anténa WIFI v notebooku. Je tohle možné, stalo se to někomu?Notebook mám v záruce, takže bych ho mohl poslat na opravu.

Odpovědi na otázku

Nesmyslný předpoklad.Vadná anténa => nefunkční WiFi.Výpadek WiFi jednou za den je úspěch. Obvykle to způsobuje vypršení platnosti zápůjčky IP konfigurace.Co s tím?Jsi správcem routeru?A/ ANO:V konfiguraci DHCP serveru prodluž platnost zápůjčky.B:/ NE:Nastav pro NIC WiFi pevnou IP konfiguraci.Pomohlo?ANO:OKNE:Může se jednat o rušení signálu.

Výpadek jedno za den je úspěch? Modem mám asi 3 metry vedle notebooku a vše mi pracuje dobře cca 4 roky.Až začátkem tohoto měsíce se to začalo projevovat, tak tady nevykládejte nesmysly, že když ztratím wifi jednou za den, že je úspěch.Prodloužil jsem čas zápůjčky, tak uvidím :)

Když je to takový kousek, tak to propoj kabelem a máš po starostech.

naprostou souhlasím, moje mamka měla stejný problém se svým ntb přitom vedle sebe seděli s ta´tkou který má svůj noťas a jemu vše fungovalo a mamce se ztratil připojení, teď má ntb nový a občas jí to dělá když ho zapne i když je nastveno automatické připojení ale stačí odpojit a pak zase zafajfkovat auto přihlášení a pak už to jede, můj názor je že mohl být poškozený kabel který vede k anténě.. protože ten ntb jsem si te´d vzal s tím, že se na něj podívám, připojil jsem se na internet a asi dvě hodiny vše fungovalo, doku jsem si s ntb nelehl do postele a nezměnil úhel obrazovky, v tom okamžiku se mi ztratilo připojení. Na ntb je anténa obvykle umístěná v horní části rámečku monitoru... takže největší pravděpodobnost je, že je někde poškozený kabel a při pohybu obrazovky dojde ke ztrátě signálu.

Este moze pripadat do uvahy, ze ta Tenda je na sucasne vyuzitie Internetu slaba. Vyskusaj si zapozicat lepsi router, ktory ma aspon 128 MB RAM (napriklad Mikrotik). Ak by to vypadavalo na minutu presne, bol by to najskor problem s tou zapozickou ako pise kolega vyssie.

Tak to netuším, ale vzhledem k tomu, že provider internetu během několika let nic neměnil a ani v Tendě jsme nikdy nic neměnili, tak se mi to zdá nepravděpodobné.

To zalezi od programov ake spustas a ako ich mas nastavene a tiez subeznost programov vyuzivajucich Internet. Mozno si v minulosti len nemal zapnute take programy ake mas teraz a tym sa mysli aj presne rovnake verzie programov.Ja mam wfi router vzdialeny od pocitaca 20 metrov cez tri steny a wifi funguje rychlostou 90 Megabit/s a za 4 roky este nevypadla ani jeden krat.

Tech 128 MB RAM je nejaka mantra? Klonil bych se k problemum s DHCP, jak pise Milanr1

Zkusil jsem zkrátit i prodloužit DHCP release.Bez změny. Ještě vyzkouším tu pevnou IP a potom už jen reinstall WIN10.

Nemohla. Anténa je kus drátu, nemůže z ničeho nic vypadnout.

Nemusí se jednat přímo o anténu, ale o nějaký čip, MCU nebo něco takového.Měl jsem prostě na mysli cokoliv hardwarového spojené s příjmem WIFI signálu.

-který mi poskytuje provider (je to wifi příjem)... ....pokud z té antény jde rovnou Ethernetová kabeláž do Tendy, ta anténama Wifi klient-Tenda W303R není modem , ale wifi router-to že poškozená anténa v NTB je málo pravděpodobné.-otázka je jaký má notebook signál?-jaké požívá router zabezpečení ?-jaká je zátěž sítě v mometě kdy to vypadne?Zkuste Wifi do USB , zkuste linux puštěný z USB, zkuste reinstalovat systém.

Provider mi posílá internet přes wifi do antény, kterou mám napojenou na baráku.Z této antény, kterou mám přidělanou na baráku leze kabel do takové malé krabičky (nejspíš to bude POEčko) a z této krabičky by to mělo jít do síťovky do PC... Já si to ale dal do modemu/routeru TENDA a vysílám si tento internet po wifi na celý barák.A jak říkám, celé 4 roky všechno v pohodě.btwNevím jaké jsou rozdíly mezi routerem a modemem.V sítích nejsem moc zběhlý. Format a Reinstall Windows budu dělat někdy koncem roku tak uvidím.Wifi do USB mě už taky napadlo, ale ještě jsem ho nekoupil.

Signál v NTB je 100% - všechny čárky.Netuším, jaká je zátěž sítě, ale stává se to opravdu náhodně.Někdy když jsem na youtube, někdy když jenom chatuju a někdy když jsem jen připojený k wifi a nemám ani spuštěný prohlížeč.Jaké používám zabezpečení routeru, to opravdu nevím, jak říkám, v sítích se moc nevyznám.

K tym programom, ktore pouzivas ty si zapocitaj este aktualizacie operacneho systemu a vsetkych instalovanych programov, ktore mozu mat naplanovany cas aktualizacie.

mne sa tento problém začal prejavovať po aktualizácii na 1709 rtm už neviem aká zostava to bola.záhadné straty pripojenia skončili pri terajšej zostave 17025.1000 bez akéhokoľvek zásahu do nastavenípoužívam "fast ring" !

zkusím reinstalovat windows, jestli za to nemůžou právě ty aktualizace