Vada monitoru

Zdravím,nedávno jsem si kupoval nový stůl, takže jsem musel odpojit všechna zařízení z PC a rozhodl jsem se je ještě procistit od povrchniho prachu. Ovšem, čistil jsem monitor i jeho displej a nejsem si vědom ze bych nějak tlačil nebo něco. A když jsem ho zapojil a zapnul počítač objevili se uprostřed dole pruhy přes které sice je vidět (jsou trosku od sebe) ale samozřejmě je to značné omezení. Zajímavé je pro me ale to, ze když na displej trosku (opravdu jemně zatlačim) většina pruhu zmizne a nebo zmiznou úplně. Další věc je ta, ze pruhy se pohybujou od hora nahoru (nestojí na místě) jestli me chápete. Byl bych rad za nějakou pomoc, případně jestli má cenu vůbec monitor někam vozit na opravu. Jedna se o MSI Optix G24C (144hz, 1ms odezva) - opravdu skvělý monitor, proto me zamrzelo to, co se stalo - proto se taktéž obracím zde na poradnu.

Odpovědi na otázku

Předem ještě říkám, ze vada v PC není, zkoušel jsem to i na jiných PC - je to vada monitoru

No, odpověděl sis sám, prostě se to pokazilo tím čištěním. Předpokládám, že konektory jsi zkoušel důkladně zapojit v PC i v monitoru a víc pro to nemůžeš sám udělat. Jedině to zkusit dát to někomu zkušenému, ať to zkusí rozdělat, jestli tam není uvolněný flex pásek z desky do LCD panelu nebo rovnou do servisu.

Dobre, dekuju moc. Taky jsem nad tím uvažoval, ale pro jistotu jsem se ještě ujistil ;)