» Poradna » Windows (a jiné OS)

V počítačí nebyly nalezeny žádné pevné disky

Zdravim, přeinstalovávam notas z Win Vista na Win XP. Normálně nabootuju z CD/DVD, chvilku počák než se načtou potřebné soubory, zvolím že chci nainstalovat a poté se zobrazí hláška:V počítačí nebyly nalezeny žádné pevné diskyCo je toto za problém? Disk v notasu je a je přibližně ze 3/4 plný (chci formátovat). Co s tím?//Opraven titulek

Odpovědi na otázku

Omlouvám se za titulek

A hledal jsi odpoved?

Bylo to tady nejmíň 100x. Nemáš ovladač na SATA řadič!

A kde ho seženu?

Umíš googlovat?

Udělám tohle:Změňte položku „SATA Native Mode“ z hodnoty Enabled na Disabled. Tím vypnete některé pokročilé funkce řadiče, které ovšem nebrání instalaci Windows a normálnímu používání PC.Díky

Aha, tak toto asi neudělám. V Biosu ta položka není

Tak je tam preipnani IDE/AHCI nebo podobna

V obchodě s použitým zbožím? U Vietnamců? Na internetu? Co myslíš, co je správná odpověď

to je opravdu velmi vtipné, a jak vám, mistře, probíhá puberta, vše v pořádku patrně, jen poškození mozku zřejmě větší než malé, ach

Kdybys aspoň napsal typ toho notebooku, pak by se dal najít konkrétní ovladač (pochybuju ale, že budeš mít disketovou mechaniku (i aspoň externí), kterou XP vyžadují po stisku F6 klávesy pro instalaci driveru, slipstream instalačky asi taky nebudeš provádět, že ?)

Je to nějaká stará Toshiba (neni můj)

No tak to jsi tomu moc nepomohl! Snad to má zespodu nějaký štítek, kde je napsán typ, ne? Můžeš ho sem opsat?

Nemůžu, dostanu se k němu zase až o víkendu

Zkus si představit, jak by to dopadlo, kdyby se vyučený řezník pokoušel opravit závadu na parogenerátoru v jaderné elektrárně... to asi tak zhruba tvůj případ

Přeinstalovávam OS častěji, ale s tímhle jsem se ještě nesekal. (neinstaluju obvykle Win XP)